Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

11 października 2015 in Styl Życia by redakcja

Eksperymentalne miasto widmo w Nowym Meksyku

W pobliżu granicy amerykańsko-meksykańskiej powstanie modelowe miasteczko przeznaczone wyłącznie do testowania nowych technologii.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W 1942 w stanie Nowy Meksyk otwarto tajny ośrodek badań jądrowych, który dziś   prowadzi badania między innymi nad wykorzystaniem energii słonecznej i jądrowej do celów pokojowych. Za kilka lat między miastem Los Alamos (sąsiadującym z ośrodkiem) i granicą meksykańską rozpocznie się nowy projekt specjalny, realizowany przez holding technologiczny Pegasus Global. Jego oficjalna nazwa brzmi The Center for Innovation, Testing & Evaluation, CITE (Centrum innowacji, testowania i oceny).

Będzie to typowe amerykańskie miasteczko o powierzchni ok. 40 km ² z centrum biznesowym i osiedlami mieszkaniowymi na przedmieściach. Znajdą się w nim normalne ulice, budynki, centra handlowe, kościół i cała infrastruktruktura dla 35 tys. wirtualnych mieszkańców. Projekt, budowa i wydatki na utrzymanie centrum będą pokryte z funduszy prywatnych. Koszty przedsięwzięcia szacuje się na miliard dolarów.

Modelowe miasto będzie terenem testowania ultranowoczesnych technologii, związanych zwłaszcza z odnawialnymi źródłami energii, inteligentnym transportem (kierowanie ruchem, samosterowalne samochody, bezpieczeństwo na drogach), bezpieczeństwem wewnętrznym oraz systemami bezprzewodowymi nowej generacji. Dyrektor Generalny Pegasus Global przypomina, że Stany Zjednoczone wydają miliardy na badania i ich efekty wykorzystują tylko w 2-3 %. CITE pozwoli testować nowe rozwiązania w rzeczywistych warunkach, dzięki czemu szybciej będą mogły trafić do produkcji. Centrum powstanie prawdopodobnie w 2018 roku.


Strefa zakupów


bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI