Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
27 października 2015 in Styl Życia by redakcja

Escape room: nowa forma rozrywki

Tajemniczy pokój zagadek, czyli „Escape room” to popularna nowa gra. Jeden pokój, ukryte wskazówki i godzina na rozwiązanie zagadki, której rozwikłanie jest konieczne by pokój opuścić. Gra cieszy się coraz większą popularnością w Polsce.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Pokoje logicznych zagadek osadzone w intrygującej fabule zostały stworzone na wzór popularnych gier komputerowych, w których celem jest wyjście z zamkniętego pomieszczenia. W świecie rzeczywistym zabawa w Escape roomie polega na wydostaniu się z tajemniczego pokoju przy pomocy znalezionych w nim przedmiotów, które umożliwiają rozwiązanie skomplikowanych zagadek. Celem uczestników jest znalezienie obiektów i rozwiązanie szyfrów, które pomogą wyjść z pokoju. Każdy przedmiot w pokoju może mieć znaczenie, ale niektóre są tylko po to, by zmylić graczy. Dodatkowo ograniczenie czasowe do 45 lub 60 minut pozwala zbudować napięcie i atmosferę skupienia. Ta emocjonująca gra łącząca sprawność fizyczną, inteligencję, błyskotliwość i logiczne myślenie pozwala oderwać się od życia codziennego. Gracze zyskują nowe doświadczenia.

Zagadki w pokojach są intrygujące i wymagające, są pokoje trudniejsze dla wprawionych graczy lub bardziej rozrywkowe dostosowane do zainteresowań odbiorcy. Najważniejsza jednak jest dobra zabawa i niestandardowe spędzenie czasu z przyjaciółmi. Każdy pokój tematyczny to zupełnie inna forma rozrywki. Projektanci natrudzili się, by gry były ciekawe, oryginalne i trzymały w napięciu do samego końca. Opowiedziane historie są przygotowane w taki sposób, aby uczestnicy mogli wczuć się w role i zapomnieć o rzeczywistym świecie.

Podczas rozgrywki w pokoju nie ma nikogo, poza uczestnikami. Zasady są proste: w grze uczestniczą 2 – 5 osobowe grupy, uczestnicy muszą wydostać się z pokoju w ciągu określonego czasu, w czasie gry należy korzystać jedynie z umysłu, fantazji i wyobraźni. Na ścianie umieszczony jest zegar odmierzający czas. Zagadki są trudne, więc nie każdemu udaje się je rozwiązać. Tylko zgrany zespół jest w stanie wyjść z pokoju przed ustalonym limitem czasowym – w pojedynkę nikt nie ma szans.

Pomysł zrodził się w latach 80. kiedy powstały tego typu gry komputerowe. Zadaniem gracza było uwolnienie się z wirtualnego pokoju. Nie ma jednomyślnej wersji, kto i kiedy po raz pierwszy stworzył prawdziwy rzeczywisty Escape room. Jedna z wersji mówi, że pierwszy Escape room „Original piece” pojawił się w Kalifornii, a następnie w Japonii i USA. W Polsce możliwość skorzystania z tej formy zabawy istnieje od 2014 roku.

Źródło: PrezentMarzen.com


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI