Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
21 marca 2016 in Styl Życia by Tomasz Sobierajski

Felieton Tomasza Sobierajskiego: Wszyscy jesteśmy hejterami

„Nienawidzę cię, chcę, żebyś zdechła, szmato!”, „Gdybym dopadł tego korposzczura, zrobiłbym z niego miazgę” – to tylko dwa z tysięcy hejterskich wpisów, jakie pojawiają się w necie. Co jest z nami nie tak? A może wszystko jest w porządku?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Wracasz do domu. Otwierasz komputer. Czytasz wieści ze świata – te cięższe i te lżejsze. Widzisz, jak inni bezkarnie kradną pieniądze, jak pławią się w luksusie, jacy są szczęśliwi i uśmiechnięci. Nienawidzisz ich, bo Ty tak nie masz. Nie masz olśniewającego uśmiechu, pięknej figury bez grama tłuszczu, gęstych włosów, superciuchów, odlotowej torebki i samochodu, albo chociaż torebki w cenie samochodu. Zamiast tego masz koszmarną pracę, wkurzającego szefa i beznadziejnych współpracowników, którzy działają Ci na nerwy. Nie masz apartamentu z widokiem na miasto, nie stać Cię na wakacje na dalekiej wyspie i robienie zakupów w Mediolanie. Mieszkanie, w którym mieszkasz, było za ciasne już w momencie zakupu, a kolejne możesz nabyć za 20 lat, kiedy skończysz spłacać kredyt. Twoje coroczne wakacje nad zimnym i szarym Bałtykiem dają Ci w kość coraz bardziej. Grzyb na kwaterze u Pani Gieni wlazł już pod łóżko i w Twoje płuca. Na plaży z parawanem w ręku musisz walczyć o swoją przestrzeń, żeby nie oglądać opasłych brzuchów wylewających się z przyciasnych majtek i zrogowaciałych pięt, popękanych od codziennej niedoli.

A Oni? Hasają po dzikich plażach, odsłaniając swoje idealne cycki, klaty, brzuchy i tyłki. I nawet jak „pracują”, to są na wakacjach. Bo co to za praca? Pokazać się w telewizji. Pouśmiechać się na ściance. Napisać jakiś beznadziejny tekst. Poprowadzić program w telewizji. Pajacować w teatrze. Powydurniać się w filmie. Każdy głupi to potrafi. I jeszcze dostają za to szmal, GÓRY SZMALU! A Twoja podwyżka w zeszłym roku była ledwie zauważalna. Próbujesz coś odłożyć, ale jakoś Ci nie idzie, a poza tym i tak nie masz z czego.

Dopadła Cię depresja, bo znów idzie zima. Oni tego nie czują, bo nie marzną tak jak Ty na przystankach. Rozbijają się superbrykami albo klimatyzowanymi taksówkami. Nie gotują obiadów, nie odbierają dzieci ze szkoły, nie muszą chodzić na wywiadówki i spędzać dziesiątek godzin na nudnych szkoleniach. Ich bachory są wszystkie piękne i zdolne – jak ze sztancy. Nie drą się w sklepie, nie mają buntu czterolatka i dorastają w prywatnych francuskich szkołach, z wliczonym w to narciarskim obozem w Alpach szwajcarskich.

Do tego wszystkiego – i to Cię wkurza najbardziej – są WIECZNIE ZADOWOLENI Z SIEBIE i świata!!! Jak Ty ich za to nienawidzisz! Im się po prostu udało, a Tobie – wiadomo. Tobie nikt nie pomógł tak jak im. Tobie nikt nie załatwił ciepłej posadki. Tobie nikt niczego nie dał na tacy. Ty na wszystko musisz ciężko harować. Ale dzięki temu masz szacunek do siebie. Nikogo o nic nie musisz prosić, nie musisz chodzić – tak jak Oni – do łóżka z kim popadnie, żeby tylko utrzymać się w pracy. Ty już w ogóle nie chodzisz do łóżka. Bo Oni odebrali Ci nawet radość z seksu. Dzień po dniu odbierają Ci chęć do życia, motywację do pracy. To Oni zgarnęli całe szczęście tego świata i nic już nie zostało dla Ciebie.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI