Garnki indukcyjne Tefal – doskonała jakość i precyzja wykonania

High pressure aluminum cooking pot with safety cover

Każdego roku marka Tefal produkuje w swoich fabrykach ponad 50 milionów kulinarnego sprzętu, a ich produkty są dostępne w ponad 120 krajach na całym świecie. Firma od lat działa na rynku ułatwiając klientom codzienne przygotowywanie posiłków i stale wzbogacając swoją ofertę – od pierwszej patelni aż po współczesne garnki indukcyjne.
Początki marki Tefal

Jakie były początki marki, której główne hasło brzmi Żyj z pomysłem? Historia Tefalu rozpoczęła się w 1954 roku. Wtedy to Marc Grégoire, kierując się poradą swojej żony, wykorzystał teflon do pokrycia patelni. To innowacyjne odkrycie było inspirowane sprzętem wędkarskim, do którego wcześniej Grégoire również użył teflonu. Okazało się, że wyniki eksperymentu z patelnią były niezwykle owocne i przełomowe, a co za tym idzie – rozpoczęły nową erę w świecie kulinarnych akcesoriów. Dwa lata po tym wydarzeniu powstała firma Tefal (nazwa wzięła się z połączenia słów: teflon i aluminium), która wypuściła pierwszą na świecie patelnie pokrytą nieprzywierającą powłoką. Marka zapoczątkowała w ten sposób produkcję i sprzedaż garnków, które ułatwiały życie wszystkim zajmującym się gotowaniem. W 1961 roku światową prasę obiegły zdjęcia amerykańskiego magazynu przedstawiające Jackie Kennedy, ówczesną żonę prezydenta Stanów Zjednoczonych, z patelnią firmy Tefal w dłoni. Te fotografie oficjalnie przypieczętowały obecność marki na rynku. Firma zdobywała stopniowo popularność i stała się marką globalną, stale umacniającą swoją pozycję w branży. Tefal od wielu lat konsekwentnie realizuje założone cele i wdraża innowacyjne rozwiązania, które usprawniają codzienne funkcjonowanie w każdym gospodarstwie domowym.

Potrzeby klientów na pierwszym miejscu

Z biegiem lat ciągle rozwijały się potrzeby klientów, a techniczna rewolucja zawładnęła również branżą gastronomiczną. We wszystkich tych okolicznościach marka Tefal nigdy nie pozostawała w tyle i zawsze odpowiadała kolejnym unowocześnionym sprzętem lub innowacją, produkując m.in. bezprzewodowe żelazka, szybkowary czy dodając do sprzętów wskaźnik optymalnej temperatury smażenia (skorzystało z niego już ponad 100 milionów konsumentów na całym świecie!).

Garnki indukcyjne marki Tefal

Kiedy w latach 80. płyty indukcyjne zaczęły stopniowo pojawiać się w amerykańskich domach zaistniała potrzeba stworzenia odpowiednich garnków, które będą nadawać się do nowego typu kuchenek. Garnki indukcyjne to takie naczynia, które będą posiadać odpowiednie cechy, pozwalające na bezpieczne gotowanie na płytach indukcyjnych. Na tego typu kuchniach można używać jedynie garnków, których dno zrobione jest ze specjalnych materiałów i przyciąga magnes. Aby prawidłowo korzystać z płyt indukcyjnych należy wybierać garnki wykonane ze stali lub żelaza. Warto pamiętać również o tym, że gotując potrawy na kuchniach z indukcją nie należy stosować naczyń ceramicznych lub szklanych. Ważne jest też, aby średnica garnka była odpowiednio dopasowana do rozmiarów płyty. Ponadto, każdy garnek indukcyjny powinien posiada odpowiednie oznakowanie.

Marka Tefal oferuje szeroki wybór garnków, wykonanych z najwyższej jakości materiałów, przeznaczonych do wygodnego gotowania na płytach indukcyjnych. Naczynia są produkowane w zaawansowanym technologicznie i ściśle kontrolowanym trybie, zostały wyposażone m.in. w specjalne trójwarstwowe dno indukcyjne, które zapewnia doskonałą dystrybucję ciepła i jest odporne na odkształcenia oraz nieprzywierającą powłokę. Garnki zawierają nitowane uchwyty, które są wykonane z odlewu stalowego, a ich użytkowanie gwarantuje ochronę przed poparzeniami. Warto dodać, że wszystkie garnki są bezpieczne w użytkowaniu. Nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji, są nietoksyczne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Ich klasyczny i ponadczasowy design sprawdzi się doskonale w każdym wystroju wnętrza kuchni, nadają się również do mycia w zmywarkach. Można je nabywać w praktycznych i kompleksowych zestawach (różne wielkości

i pojemności). Garnki Tefal są również objęte gwarancją.

Zaufaj tradycji i wysokiej jakości

Bogata oferta i szeroki wybór garnków indukcyjnych marki Tefal zadowoli każdą grupę klientów, a ich profesjonalne wykonanie pozwoli na cieszenie się trwałością produktów przez długi czas. Dowiodło o tym przede wszystkim sześćdziesięcioletnie zaufanie konsumentów, ale też liczne testy, czasami nieco niestandardowe. Jednym z przykładów może być cykl ekstremalnych testów produktów wykonany przez Karola Wójcickiego znanego z prowadzenia programu w serwisie Youtube. Okazuje się, że produkty Tefal przetrwają bez szkody nawet… mieszanie wkrętarką. Na stronie internetowej firmy (http://www.tefal.pl/Garnki-i-Patelnie/Patelnie-i-garnki/c/pots%2B%26%2BpansSERWIS) można znaleźć wszystkie szczegóły i informacje na temat aktualnej oferty oraz ciekawostki.