Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
24 maja 2016 in Styl Życia by Kamila Kubiak

Godzina tylko dla siebie: nie tylko w Dzień Mamy

Osiem lat temu mieszkałam w Nowym Jorku. Któregoś dnia, mój francuski narzeczony wrócił z wyjazdu służbowego z Polski i już w progu uraczył mnie taką uwagą: “Kiedy cię spotkałem byłem zafascynowany twoją siłą, determinacją w dążeniu do celu i kobiecością. W Polsce uświadomiłem sobie, że wy Polki, wszystkie takie jesteście. To Wy bezboleśnie przeszłyście przemianę systemu i odnalazły się w nowej rzeczywistości… Imponujące”.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W pierwszej chwili pomyślałam, że jego odwiedziny w mojej ojczyźnie, zrzuciły mnie z piedestału i nie powiem, że byłam z tego powodu szczęśliwa. Ale wiedziałam, że ma absolutną rację. Nie miał pojęcia tylko, jakim kosztem Polki to osiągały, gdy wbrew utartym schematom, zaczęły robić kariery, obejmowały odpowiedzialne stanowiska, sprzeciwiając się tradycyjnej roli „matki polki”, jaką dotychczas wyznaczało im społeczeństwo.

Do Polski wróciłam kilka lat temu. Porzuciłam pracę w korporacji i zostałam dreamsetterką, czyli osobą motywującą ludzi do realizacji ich marzeń i celów. Wiele matek zaczęło się ze mną kontaktować, szukając pomocy w realizowaniu swoich marzeń, które musiały odłożyć na półkę, z powodu braku czasu. Pomyślałam, że metoda ChouChou: “Jak zjeść słonia, czyli jak zrealizować marzenie” jest świetnym antidotum na ich problem. Drogę do celu dzielimy na etapy dostosowane do indywidualnych możliwości.

Dlaczego realizowanie marzeń jest tak ważne? Bo realizujemy siebie i osiągamy „niemożliwe”. Dzięki temu wzrasta nasza samoocena i pewność siebie. Inspirujemy też nasze najbliższe otoczenie. Dzieci patrzą na mamę i chcą być takie same. Dziewczynka inspiruje się swoją mamą i chce być taka jak ona – piękna, zadbana, odnosząca sukcesy. Syn patrzy na mamę i koduje, że jego partnerka powinna mieć czas dla siebie, bo przecież gdzieś tam w podświadomości powinna być, jak jego mama, która spełnia swoje marzenia.

To czy w przyszłości nasze córki będą mieć wspierających mężów, a synowie będą odnajdywać się w tej roli, zależy od pracy wszystkich mam, pracy, którą muszą wykonać już dziś. 

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI