Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot. Rainbow Tours
fot. Rainbow Tours
1 września 2014 in Styl Życia by redakcja

Grecja, czyli idealne rodzinne wakacje

Zastanawiasz się, gdzie warto wybrać się na wakacyjny rodzinny wyjazd? Grecja z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem – niezależnie od tego, jaką jej część wybierzecie, będziecie mogli liczyć na piękną pogodę, liczne atrakcje dla maluchów oraz gościnne przyjęcie i serdeczną atmosferę.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Grecja przyjazna dzieciom

Wybierając się na wakacje z maluchami, musimy kierować się przede wszystkim ich bezpieczeństwem oraz komfortem. Dlatego warto zawczasu wybrać hotel, w którym  panować będzie spokojna, kameralna atmosfera, a w pokoju czy restauracji hotelowej znajdować się będą odpowiednie sprzęty, jak np. łóżeczko dziecięce lub wysokie krzesełko. Zwróćmy też uwagę, czy dzieci mogą liczyć na dodatkowe atrakcje w postaci animacji, małego placu zabaw bądź bezpiecznego brodzika ze zjeżdżalnią. Na szczęście Grecja jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie najmłodszych gości, a duże rodziny zawsze spotkają się tam z życzliwością personelu. Nie brak też atrakcyjnych cenowo propozycji dla rodzin, jak np. last minute w Grecji w ofercie Rainbow Tours.

Beztroskie plażowanie

W przypadku najmłodszych dzieci spędzanie czasu na plaży będzie strzałem w dziesiątkę – przesypywanie piasku czy przelewanie wody to dla nich doskonała zabawa. W Grecji znajdziemy mnóstwo przepięknych, szerokich plaż, jednak na niektórych wyspach część z nich jest kamienista – wybierzmy miejsca z bezpiecznym dla dzieci jasnym piaskiem. Pogoda sprzyja zabawie w wodzie, choć temperatury również różnią się delikatnie między sobą – jedną z najcieplejszych i najbardziej słonecznych wysp jest Rodos, gdzie sezon trwa aż do października. Na wielu wyspach bez większego problemu powinniśmy znaleźć kameralne, zaciszne plaże, na których nie będzie wielkiego tłumu turystów. Będą idealne do zabawy z małym dzieckiem.

Aktywny wypoczynek

Starszaki mogą po kilku dniach znudzić się zabawą na plaży. Na pewno warto zachęcić je do zwiedzania i obejrzeć wspólnie kilka tajemniczych starożytnych zabytków, których w Grecji nie brakuje. Świetnym pomysłem będzie także rejs statkiem – trasy są różne, w zależności od miejsca, które wybierzemy – np. z wyspy Rodos możemy popłynąć nawet do Turcji. A może nasza pociecha będzie miała ochotę spróbować swoich sił w sportach wodnych? W tym kraju panują doskonałe warunki do ich uprawiania, a duża liczba szkółek (także z polskimi przewodnikami) gwarantuje wsparcie podczas stawiania pierwszych kroków w tej dziedzinie sportu. Maluchy ucieszy też wyprawa do jednego z licznych parków wodnych.

Grecja to idealne miejsce na wypoczynek – zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. Warto czerpać pełnymi garściami z jej niezwykłego bogactwa i odkrywać codziennie coś nowego.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI