Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
17 grudnia 2015 in Styl Życia by redakcja

Imigranci, którzy zostali milionerami

Wyruszyli do Stanów Zjednoczonych w nadziei na lepszą przyszłość. A udało im się zmienić oblicze świata.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Boeing, Steinway, Heinz, Astor i Strauss. Wszyscy urodzili się w Niemczech lub pochodzili z rodzin niemieckich imigrantów. Ciężko pracowali, aby spełnić amerykański sen. Ostatecznie poza milionami na koncie osiągnęli coś więcej. Zmienili sposób, w jaki świat podróżuje, je, bawi się i ubiera.

William Boeing zobaczył samolot pierwszy raz w 1909 roku. Siedem lat później zrobił licencje pilota i założył wytwórnię lotniczą. W 1927 roku Boeing miał już linie lotnicze. Dziś firma, którą założył jest światowym liderem w produkcji samolotów pasażerskich.

Henry Steinway, cieśla z zawodu, pierwszy fortepian zbudował w Niemczech, w swojej kuchni. Po emigracji do Stanów Zjednoczonych, w 1853 roku, Steinway założył firmę i kontynuował pracę nad stworzeniem idealnego fortepianu. Obecnie Steinway & Sons produkuje około 5000 instrumentów rocznie, a ich dzieła  zaliczane są do najlepszych na świecie.

Henry John Heinz swoją wartą obecnie setki miliardów firmę założył w 1876 roku, jej pierwszym i zarazem flagowym produktem był keczup. To właśnie Heinz pod koniec XIX wieku rozpowszechnił w Stanach Zjednoczonych ten rodzaj sosu pomidorowego.

John Jacob Astor był synem niemieckiego rzeźnika. Wyemigrował do Ameryki w wieku 21 lat. Rok później ożenił się z kobietą z zamożnej rodziny. Nowe koneksje pozwoliły na otwarcie firmy American Fur Company, handlującej futrami. Jednak dopiero dzięki sprzedaży nieruchomości w Nowym Jorku stał się pierwszym amerykańskim multimilionerem.

Levi Strauss przyjechał do Stanów z Bawarii w 1846 roku. Początkowo zajmował się pomaganiem bratu w rozwoju sieci sklepów. Kilka lat później Strauss uległ gorączce złota i wyruszył do San Francisco. Tam poznał krawca Jacoba Davisa. Ich współpraca zaowocowała powstaniem najsłynniejszych spodni świata. Obecnie na świecie sprzedaje się około miliarda dżinsów w klasycznym kolorze indygo. Wyglądają one w dużej mierze tak jak ich pierwowzór z XIX wieku.

W styczniu na antenie Planete+, autorskiego kanału nc+, będzie można zobaczyć serię „Jak imigranci zostali miliarderami”, opowiadającą historię niezwykłych wizjonerów. Premiery w soboty, od 2 stycznia, o 22:00.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI