Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Car battery charging
11 września 2015 in Styl Życia by redakcja

Jak bezpiecznie naładować akumulator?

Ładowanie akumulatora nie jest specjalnie problematyczne, a o roli tego elementu w prawidłowym funkcjonowaniu auta nikogo nie trzeba przekonywać. Jak zrobić to we właściwy sposób i czy możliwe jest przeładowanie akumulatora?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Po czym poznać, że akumulator musi zostać naładowany?

Jedną z pierwszych oznak może być wadliwe działanie niektórych z systemów w Twoim aucie. Wolniejsze niż zwykle opuszczanie szyb lub ustawianie lusterek może wskazywać na niedostateczną sprawność akumulatora. Podobną diagnozę można postawić na podstawie migającego lub niewystarczająco silnego oświetlenia. Warto zwracać uwagę również na specjalną kontrolkę, która wskazuje na problemy z urządzeniem.

Są to jednak sposoby jedynie subiektywne, które nie muszą być bezpośrednią przyczyną zbyt niskiego napięcia akumulatora. Mogą one wystąpić również wtedy, kiedy akumulator jest naładowany, a ich źródła należy szukać gdzie indziej.

Bardziej wiarygodną metodą, służącą sprawdzeniu stanu akumulatora, jest ocena poziomu elektrolitu. Aby tego dokonać, musisz odkręcić korki na akumulatorze i porównać poziom w kolejnych celach. Zwykle widoczne są podziałki określające dopuszczalną minimalną oraz maksymalną ilość płynu. Powinien on w całości zakrywać płyty czynne, najczęściej nie bardziej niż około 1 cm. Jeśli zaobserwujesz braki, konieczne będzie uzupełnienie poprzez dolanie wody destylowanej.

Za najskuteczniejszy sposób uważa się jednak ocenę gęstości elektrolitu. Prawidłowa i optymalna wartość tego parametru wynosi około 1,27-1,28 g/cm3, jeśli jednak spada poniżej 1,25 g/cm3, sugeruje to niską wydolność elementu. W takim wypadku bezpiecznym rozwiązaniem będzie ładowanie akumulatora.

Nieco prostszą, choć znacznie bardziej czasochłonną metodą jest kontrola napięcia spoczynkowego. Do jego prawidłowego odczytu niezbędne będzie pozostawienie auta na całą noc w garażu lub na podwórku, w tym czasie nie możesz odpalać silnika. Jeśli podczas porannego pomiaru odczytasz wartość niższą niż 12,4 V, świadczy to o niedostatecznym naładowaniu akumulatora.

Strony: 1 2 3


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI