Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Gdy biuro podróży bankrutuje
123rf.com
3 września 2015 in Styl Życia by redakcja

Jak kupić tanie bilety lotnicze?

Wakacje się skończyły, ale dla tych, którzy nie mają dzieci w wieku szkolnym, wyjazdy poza sezonem to doskonałe rozwiązanie. Jest taniej, luźniej, a na południu Europy wciąż jest wspaniała pogoda. Jak szukać tanich biletów lotniczych?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl
O popularności samolotów jako środka transportu nie trzeba już chyba nikogo przekonywać? Dzięki nim szybko możemy dotrzeć do celu i – co ważne – bilety lotnicze można kupić w naprawdę dobrych cenach. Wiele osób nadal uważa, że latanie to wysokie koszty, a to nieprawda. Mamy kilka praktycznych podpowiedzi dla tych, którzy zastanawiają się kiedy można kupić bilet lotniczy w korzystnych cenach.
Dużo wcześniej…
Im wcześniej, tym lepiej – prosta zasada. Wiadomo, że nie zawsze mamy sporo czasu na planowanie podróży, ale jeśli tylko jest taka możliwość, powinniśmy w miarę wcześnie zarezerwować bilet. Najlepiej od jednego do trzech miesięcy przed wylotem. To, ile kosztuje bilet, często zależy od klasy rezerwacyjnej. Linie dodają do systemu rezerwacyjnego określoną liczbę biletów i ustalają ceny w danych klasach. Kiedy zapełniają się zarezerwowane miejsca w samolocie, ubywa tanich biletów.
Dni tygodnia
W niektóre dni tygodnia koszty przelotów można obniżyć o 40-100 zł. Trzeba wiedzieć, że loty do typowo wypoczynkowych miejscowości zwykle najkorzystniejsze są we wtorki i środy. Loty w soboty i niedziele są znacznie droższe. Polityka cenowa linii lotniczych często polega też na obniżkach cen lotów do miast, które związane są raczej z biznesem – wtedy loty weekendowe są tańsze.
Lot w obie strony
Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty regularnych linii, może okazać się, że taniej będzie jeśli kupimy bilet w dwie strony. Jednak wciąż cena zależy od dnia tygodnia, w którym przypada wylot. Korzystnie też jest spędzić za granicą weekend i wrócić w niedzielę, gdy bilety są trochę tańsze.
Promocje
Obecnie pojawiają się liczne promocje różnych przewoźników. Nawet regularne linie oferują obniżki cen, choć oczywiście największe promocje proponują tani przewoźnicy. W ich przypadku najlepiej śledzić oferty, systematycznie zaglądać na stronę internetową, ponieważ okazje pojawiają się i szybko znikają. Zaskakują, dlatego trzeba być na bieżąco.
źródło: Centerfly.pl

Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI