Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
11 października 2015 in Styl Życia by redakcja

Jak odczuwać radość z gotowania na co dzień?

Przygotowywanie posiłków często kojarzy się z dużymi nakładami pracy i czasu. Ale wcale nie musi tak być. Grzegorz Łapanowski radzi, jak przygotować kuchnię, żeby czerpać radość z codziennego gotowania.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Dobre urządzenie kuchni to podstawa

Koniecznym elementem, w który musimy wyposażyć naszą kuchnię, jest zestaw złożony z przyborów służących do gotowania, czyli: garnków i patelni różnej wielkości oraz nieprzywieralnej powłoce, misek, foremek, ostrych noży, miksera, filtra do wody, tłuczka, wałka, durszlaka oraz miarki kucharskiej (w formie kubka z oznaczeniem wagi). Ważne jest także, aby umieścić urządzenia kuchenne w miejscach niedaleko kuchenki – szafka czy szuflada tuż obok sprawią, że wszystko będziemy mieć pod ręką i w razie potrzeby, z łatwością po nie sięgniemy.

Planuj pracę i przygotuj się do gotowaniaPrzed przyrządzeniem bardziej pracochłonnych dań lub porcji przeznaczonych dla dużej liczby gości, powinniśmy najpierw zaplanować, czego potrzebujemy i następnie udać się na zakupy z listą. Dzięki temu zakupimy produkty, których będziemy używać i na pewno nie zapomnimy o jakimś ważnym elemencie potrawy. Następnie, tuż przed gotowaniem, zadbajmy o stanowisko pracy i odpowiednie przygotowanie wszystkich składników np.: warzywa kroimy w kształt, jakiego wymaga danie, mięso czy rybę panierujmy, a określoną porcję kaszy czy makaronu przesypujemy do miseczki. Ważne także, aby wszystkie akcesoria, jak i miski ze składnikami, znajdowały się w jednym miejscu, najlepiej w zasięgu ręki. Dzięki dobremu planowaniu nie będziemy tracić czasu na obróbkę wybranych elementów w trakcie gotowania, nic nam się nie przypali, i nie będziemy musieli się przejmować, że coś pójdzie nie po naszej myśli.

Miej świeżą wodę na wyciągnięcie rękiPodczas gotowania zadbajmy także o dostęp do świeżej i smacznej wody, która będzie nam potrzebna do przyrządzenia potrawy i napojów. To ważny element, bez którego nie obejdzie się żaden kucharz. W naszych kranach płynie dobra i bezpieczna woda, która jednak nie zawsze zachęca do użycia ze względu na swój mało apetyczny smak czy zapach. Tymczasem woda ma ogromny wpływ na smak dań i napojów, które przygotowujemy, dlatego powinniśmy zadbać, aby była jak najlepsza. Do tego celu możemy wykorzystać rozwiązania filtrujące BRITA, które pomagają w optymalizacji wody kranowej. Dzięki filtracji woda zyskuje doskonały smak i zapach, a poziom jej twardości jest redukowany, co jest szczególnie istotne w przypadku parzenia napojów gorących, takich jak kawa czy herbata. Na jej bazie z łatwością przyrządzimy też zupę, sos, ugotujemy makaron lub ulubioną kaszę. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu mamy w swojej kuchni zawsze świeżą wodę, bez konieczności kupowania zgrzewek z butelkami.

mat. kampanii „BRITA – lepszy wybór”


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI