Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
13 listopada 2015 in Styl Życia by redakcja

Jak Polacy chcieliby spędzać czas wolny?

Czas wolny jest niezbędny do odpoczynku od codziennych zajęć, regeneracji i odkrywania nowych pasji. Zdarza się, że spędzamy go jednak zupełnie inaczej niż chcielibyśmy.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Wyniki sondy „Polacy – rozrywka, a czas wolny”* pokazują, że Polacy nie mają zbyt wiele czasu, który mogliby poświęcać na rozrywki i przyjemności: 38% badanych chwilę dla siebie znajduje wieczorem lub popołudniu (25%), a 19% – tylko w weekend.

Co trzeci Polak deklaruje, że najczęściej czas wolny spędza przed telewizorem, słuchając muzyki lub po prostu odpoczywając (18%). Dla 27% respondentów jest to czas, który poświęcają na spędzenie go z innymi. Najczęściej w wolnych chwilach przebywamy z bliskimi osobami: partnerką i partnerem (49%), rodziną (38%) lub przyjaciółmi (31%). Z odpowiedzi ankietowanych wynika jednak, że nie o pasywnej formie spędzania czasu wolnego marzymy. Co trzeci Polak zadeklarował, że wolałby oddać się aktywnościom niż leżeć na kanapie lub spędzić ten czas na wyjazdach (26%). W Polsce przybywa również osób, które deklarują, że spędzają czas na rozrywkach poza domem – 17% respondentów.

„Nietrudno zauważyć, że upodobania Polaków dotyczące spędzania czasu wolnego zmieniają w ostatnich latach. Coraz częściej staramy się poświęcać wolne chwile na realizowanie marzeń i oddawanie się niestandardowym atrakcjom, takim jak np. przejażdżka luksusowym samochodem, lot w tunelu aerodynamicznym albo ciesząca się ostatnio dużym zainteresowaniem zabawa Escape room. Najczęściej są to jednorazowe rozrywki, ale chętnie decydujemy się również na ciekawe lekcje i kursy jak na przykład lekcje fotografii, warsztaty gotowania czy też kursy tańca. Bardzo popularny w ostatnim czasie wśród pań stał się na przykład pole dance”, mówi Kornel Piesio, PR Manager serwisu PrezentMarzeń.com.

Aż 52% respondentów jest nawet gotowych wyjechać poza miejsce zamieszkania, w przypadku chęci realizacji nietypowej rozrywki. Coraz chętniej korzystamy z takich form rekreacji, świętując specjalne okazje takie jak urodziny, imieniny, wieczory panieńskie i kawalerskie. Ponad 43% Polaków deklaruje, że jest w stanie przeznaczyć jednorazowo na rozrywkę od 100 – 200 złotych, a 19 % respondentów 200 – 400 zł.

*Badanie „Polacy – rozrywka, a czas wolny” zostało zrealizowane na próbie 5260 respondentów w październiku 2015 roku przez serwis PrezentMarzen.com


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI