Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
27 września 2015 in Styl Życia by redakcja

Jak powstaje biustonosz?

Biustonosz to skomplikowana konstrukcja. Projekty, wykroje, kroje, hafty, miski, podkłady, kilkadziesiąt metrów nici.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Najistotniejszą częścią biustonosza jest konstrukcja, która wraz z obwodem  bierze na siebie cały ciężar biustu, utrzymuje go i unosi, modelując tym samym sylwetkę. Zapewnia nie tylko piękny i ponętny wygląd, ale także „wymusza” wyprostowaną postawę ciała, odciążając kręgosłup.

Ile czasu potrzeba, by uszyć jeden biustonosz?

Na etapie projektowania  wykrojenie i uszycie jednego biustonosza zajmuje konstruktorce i projektantce aż godzinę. Przy produkcji jest już inaczej: biustonosze są w pierwszej kolejności wykrawane, a następnie przekazywane do szwalni, gdzie za każdy element odpowiada inna osoba – miseczki, odwód, ramiączka, koronki – i finalnie zszycie całości. Ostatnim etapem jest kontrola jakości. W procesie produkcji czas uszycia jednego biustonosza można oszacować na około 20 minut.

1 stanik = 70 m nici

Każdy model jest inny, jednak średnio do uszycia jednego biustonosza zużywa się ok 70 m nici, około 1 m haftu i 6 cm mikrofibry. Na sam biustonosz składa się kilkanaście różnych elementów. Podstawę stanowi miseczka i podkład do niej. Następnie wyróżniamy duży bok (materiał dookoła miseczki) i mały bok (materiał na plecach) oraz podkład pod mały bok. Kolejne elementy to środek i podkład pod środek, ramiączka, regulatory, haftki, fiszbiny pod miski, fiszbiny boczne i gumki obszywkowe. Razem to 13 elementów w podstawowym modelu!

Stabilny podkład i delikatny haft

Żeby elementy biustonosza spełniały dobrze swoją rolę, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów: zapewniających skórze oddychanie, elastycznych, a jednocześnie stabilnie podtrzymujących biust. Surowce powinny także być trwałe i nie rozciągać się pod wpływem ciężaru piersi. „Materiał do każdego biustonosza dostosowujemy indywidualnie, w zależności od projektu, konstrukcji i rozmiarówki w jakiej ma występować. Najczęściej jednak używamy haftów na podkładzie stabilnym, pianki powlekanej bawełną oraz materiałów elastycznych na boki. To właściwie podstawa każdego naszego produktu. Materiały na miskach muszą być tylko delikatnie elastyczne, aby piersi ładnie się w nich ułożyły. Z kolei mikrofibra, jakiej z reguły używamy na boki powinna mieć mocne, elastyczne włókna”, zdradza Urszula Pindelska, konstruktorka marki Dalia.

Pierwsze konstrukcje marki Dalia są dziełem założycielki firmy, pani Stanisławy Włodarczyk, która, projektując bieliznę dostrzegła, że kobiety często nie mogą znaleźć biustonosza, który utrzymałby nawet duży biust, a jednocześnie sprawił, że poczują się kobieco i seksownie. Jej K24, która ponosi biust a dodatkowo za sprawą pionowych cięć na dole miseczek modeluje piersi w krągłe jabłuszka, jest  dziś najpopularniejszą konstrukcją marki. Klientki szczególnie cenią także projekt K26 o kroju w kształcie tulipana. Dół miseczki podszyty jest cienkim tiulem, który wraz z pionowym cięciem dobrze podtrzymuje nawet obfity biust.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI