Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
11 maja 2015 in Styl Życia by redakcja

Jak pozbyć się tatuażu?

Tatuaże są modne, więc wiele osób decyduje się na nie pod wpływem impulsu i wkrótce tego żałuje. W badaniach przeprowadzonych przez Grupę IQS wynika, że 71 % posiadaczy tatuaży zadeklarowało, że podjęli decyzje zbyt pochopnie, a 12% rozważa jego usunięcie. Kiedyś był to zabieg bardzo inwazyjny, dziś na szczęście istnieją bezpieczne metody.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Polacy najczęściej tatuują plecy i ręce, a najpopularniejszymi wzorami są napisy oraz motywy zwierzęce i roślinne. Popularnością cieszą się także symbole związane z religią, portrety oraz obrazy. Ale ozdoba, która miała być na całe życie, może nagle stać się problemem. Na usunięcie tatuażu decydują się nie tylko posiadacze brzydkich i zrobionych naprędce rysunków, ale też te osoby, którym tatuaż już się znudził, przestał się podobać lub pasować do stylu ubierania i zachowania.

W dobie nowoczesnych technologii mamy do wyboru różne rozwiązania. Są to przede wszystkim zabiegi laserowe, które są o wiele mniej inwazyjne niż pozbycie się ozdoby poprzez wycięcie kawałka skóry. „Zabieg laserowy w porównaniu do innych jest bezpieczny i w pełni kontrolowany. Odbywa się bez znieczulenia i przede wszystkim nie zagraża zdrowiu pacjenta. Co więcej jest najskuteczniejszy. Długość fali lasera musi być jednak odpowiednio dobrana do koloru tatuażu. Liczba zabiegów zależna jest od wielkości tatuażu i głębokości, na jakiej znajduje się barwnik”, wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol, eksperta w dziedzinie medycznych zastosowań laserów w Polsce.

Zabieg laserowy polega na rozerwaniu torebki kolagenowej otaczającej barwnik w skórze, a następnie rozbiciu barwnika na bardzo małe cząsteczki. Kolorowa substancja zawarta w komórce dostaje się do przestrzeni międzykomórkowej, skąd jest wydalana poprzez układ limfatyczny.

Wybierając miejsce do usunięcia tatuażu, trzeba sprawdzić przede wszystkim, czy salon kosmetyczny ma warunki i rekomendację do przeprowadzania tego typu zabiegów oraz czy przestrzegane są w nim wszystkie zasad higieny i bezpieczeństwa. Należy również pamiętać, by po zabiegach często nawilżać skórę i nie narażać jej na skrajne czynniki atmosferyczne, jak silny mróz czy promieniowanie słoneczne.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI