Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

impreza
27 stycznia 2016 in Styl Życia by redakcja

Jak się bawią Polacy?

Jeszcze nie zdążyliśmy wypocząć po sylwestrowej nocy, a już czekają nas kolejne szaleństwa! Nadszedł czas karnawału – wspaniałych balów, barwnych pochodów i dobrej zabawy do białego rana. Na mapie zimowych imprez Polski próżno szukać tak wielkich wydarzeń jak słynne parady w Rio de Janeiro, Notting Hill Carnival w Londynie czy weneckie bale maskowe. Czy oznacza to, że Polacy mniej chętnie się bawią?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Dancingi, bale przebierańców, uroczyste bankiety i przyjęcia, a może kameralne prywatki
w gronie znajomych? Początek roku to okres, kiedy możemy do woli przebierać w wydarzeniach obiecujących chwilę wytchnienia od szarej codzienności. Jedynym warunkiem jest chęć dobrej zabawy i odpowiednie środki na koncie. Jak wyglądają plany Polaków na karnawał 2016? Wyniki badania przeprowadzonego przez Instytut Ipsos na zlecenie wonga.com pokazują, że Polacy dość umiarkowanie oddają się zimowym szaleństwom. Jedynie 31% ankietowanych planuje w tym roku wziąć udział w zabawie karnawałowej. Ponad dwie trzecie z nas spędzi więc tegoroczny karnawał w domu.

Tańce, hulanki, swawole

Może jeszcze daleko nam do Brazylijczyków, hucznie świętujących na ulicach, ale czy Polacy rzeczywiście są tak mało chętni do wspólnej zabawy? Co tak naprawdę myślimy o karnawale i co jest dla nas najważniejsze podczas przyjęcia? Okazuje się, że zdecydowanie wolimy dobrze się bawić, niż dobrze wyglądać! Dla niemal połowy z nas (45%) karnawał to świetna okazja do tańczenia, a ponad jedna czwarta ankietowanych kojarzy ten okres z zabawą do świtu. Jedynie 13% Polaków uważa, że okres zimowych szaleństw to czas, kiedy powinno wyglądać się niecodziennie. 11% badanych traktuje udział w zabawie jak przykry obowiązek. Z kolei dla 5% Polaków karnawał to idealna okazja do poznania swojej drugiej połówki. Na pytanie o to, co jest najważniejsze podczas imprezy karnawałowej, aż 57% respondentów wybrało dobrą zabawę do świtu, a 17% postawiło na jedzenie i picie. Tylko 14% Polaków skłoniło się ku odpowiedniemu strojowi, a jedynie 11% z nas stwierdziło, że najbardziej liczy się dobry wygląd.

Zabawa w oszczędności

Dobra zabawa może sporo kosztować. Wyniki badania pokazują jednak, że Polacy są dość oszczędni. 28% ankietowanych planuje na tegoroczne bale i przyjęcia przeznaczyć maksymalnie 100 zł. Zdecydowanie najwięcej z nas, gdyż niemal połowa (47%), planuje wydać od 100 do 300 zł. Niemal jedna piąta badanych (19%) deklaruje, że za zabawę zapłaci w tym roku między 300 a 500 zł. Jedynie 6% z nas jest gotowych wydać na karnawałowe szaleństwa więcej niż 500 zł.

Niezależnie od tego, czy w 2016 roku będziemy świętować karnawał na uroczystym balu czy też na przyjęciu u znajomych, pamiętajmy, żeby bawić się rozsądnie i bezpiecznie. Postarajmy się również nie wydawać za dużo pieniędzy – postne zaciskanie pasa jest kiepską wymówką na pustki w portfelu.

 


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI