Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

42512672 - hipster vintage accessories and clothing on a wooden table before packing, travel and vacations concept, top view
42512672 - hipster vintage accessories and clothing on a wooden table before packing, travel and vacations concept, top view
21 października 2016 in Styl Życia by redakcja

Jak spakować bagaż podręczny i nie zwariować?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest tanie, wygodne i szybkie. Dzięki temu unikniesz stania w kolejce i masz też pewność, że walizka doleci z tobą na miejsce. Oto kilka patentów, które sprawią, że wyjazd z bagażem podręcznym będzie czystą przyjemnością.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Planujesz wyjazd z bagażem podręcznym? Już podczas pakowania uwzględnij konieczność przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku. Jest obowiązkowa i bywa długotrwała. W zależności od wielkości lotniska i natężenia ruchu można stać godzinami w oczekiwaniu na swoją kolej. Istnieją jednak sposoby, by zdecydowanie przyspieszyć cały proces. Wystarczy odpowiednio się spakować.

Oto kilka patentów na pakowanie bagażu podręcznego:

  • elektronikę zapakuj na wierzch – zawsze łatwo ją wyjmiesz,
  • nie zabieraj ostrych narzędzi,
  • lakier do włosów zostaw w domu,
  • pakuj płyny w opakowaniach do 100 ml,
  • optymalizuj wykorzystanie przestrzeni w walizce.

Co zabrać, a co lepiej zostawić w domu?

Przede wszystkim nie zabieraj do bagażu ostrych narzędzi. Nie będziesz mogła wnieść ich na pokład, a co więcej twój bagaż będzie musiał zostać szczegółowo przeszukany, co wydłuży cały proces. Nie powinnaś pakować takich rzeczy jak: lakier do włosów, aerozole, nożyczki (nawet te małe do paznokci mogą okazać się problematyczne), ostrza w jakiejkolwiek postaci (np. scyzoryk). W bagażu podręcznym nie przewieziesz alkoholu kupionego poza strefą lotniskowych sklepów, o czym warto pamiętać, jeśli planujesz przywieźć z wakacji np. wino.

Natomiast śmiało możesz zabrać jednorazową maszynkę do golenia z osłonką, obcinacz do paznokci, suszarkę, lokówkę, prostownicę. Bez problemu można również przewozić kosmetyki i perfumy, o ile są w pojemnikach o objętości do 100 ml. To samo dotyczy pasty do zębów i innych substancji płynnych, np. płynu do soczewek. Dodatkowo płyny powinny być włożone do woreczków strunowych i w trakcie kontroli bezpieczeństwa wyłożone na osobną tacę (na lotniskach  o takie woreczki warto pytać obsługę). W przypadku lekarstw również obowiązuje limit 100 ml.

Przewożenie biżuterii jest dozwolone, choć może być kłopotliwe. – Kiedyś zatrzymano mnie do szczegółowej kontroli, bo mój wisiorek przypominał łuskę od naboju. Musiałam się mocno tłumaczyć, że to tylko ozdoba, a nie część przewożonej w ukryciu broni – wspomina Aleksandra Ryś z portalu Tanie-Loty.pl.

Jak optymalnie spakować bagaż podręczny?

Jednym ze sprawdzonych sposobów jest rolowanie ubrań zamiast ich składania. Przy odpowiednim ułożeniu rzeczy zajmują mniej miejsca i mniej się gniotą. Warto również wykorzystać przestrzeń w butach i włożyć do niej skarpetki.

W zależności od pory roku, powinnaś również przemyśleć, co założysz na siebie podczas lotu. Jeśli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym, najlepiej założyć na siebie najcięższe ubrania, np. jeansy, ciepły sweter. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku – nie zakładaj na siebie kilku warstw ubrań tylko po to, żeby zmieścić się w limicie bagażowym.

Jeśli lubisz zabierać ze sobą biżuterię, a ulubiona kasetka na biżuterię będzie oznaczała nadbagaż, możesz skorzystać z prostego sposobu. – Świetną sztuczką na utrzymanie porządku w biżuterii jest np. przewleczenie naszyjników przez zwykłe plastikowe rurki do napojów. W ten sposób łańcuszki się nie poplączą i nie zniszczą – sugeruje Aleksandra Ryś z portalu Tanie-Loty.pl.

Na koniec pakowania zostaw elektronikę. Najlepiej, aby laptop, aparat, czytnik książek czy inne urządzenia elektroniczne, które chcesz zabrać w podróż umieścić na samej górze walizki. Podczas kontroli bezpieczeństwa będziesz musiała je wyjąć na taśmę, więc lepiej mieć je w łatwo dostępnym miejscu. Nie ma nic gorszego niż przepakowywanie się tuż przed taśmociągiem.

ZABIERZ: Co możesz spakować do bagażu podręcznego?

– maszynka jednorazowa
– obcinacz do paznokci
– suszarka
– lokówka
– kosmetyki
– perfumy
– płyn do soczewek
– lekarstwa
– biżuteria
– buty na wysokim obcasie

ZOSTAW: Czego nie możesz zabrać do bagażu podręcznego?

– lakier do włosów
– aerozole
– nożyczki
– ostrza
– alkohol (kupiony poza lotniskiem)
– scyzoryk


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

tytulowa_braun-1

Praktyczny prezent pod choinkę? List do Świętego Mikołaja

Drogi Święty Mikołaju! Nie wiem, czy nie uznasz tego za niegrzeczne zachowanie, ale piszę do Ciebie z zuchwałym apelem – nie lansuj się nadmiernie przy ...
km_tyt

Prezent dla kobiety. Przewodnik po świecie zmysłów.

Zastanawiasz się, co kupić w prezencie mamie, żonie, siostrze, córce, przyjaciółce? Sięgnij po uniwersalny i prosty klucz, którym będziesz kierować się przy wyborze – zmysły. ...
grafika-tytulowa

Prezent dla osoby, o której niewiele wiesz

Jaki prezent wybrać dla osoby, którą tak naprawdę słabo znasz? Nie wiesz, czym się interesuje, o czym marzy i co lubi. W takim wypadku bezpiecznym ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI