Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
15 grudnia 2015 in Styl Życia by redakcja

Jak strategicznie podejść do kupowania świątecznych prezentów?

Przedświąteczny czas kojarzy się pośpiechem, kupowaniem prezentów na ostatni moment i przerażeniem po sprawdzeniu stanu konta. Da się jednak tego uniknąć.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Prezenty kupowane na ostatni moment w zatłoczonym centrum handlowym, gdy robi się nieprzyjemnie duszno i zaczyna doskwierać głód, w dodatku na parkingu nie ma miejsca na samochód, końca kolejki do kas nie widać, a w domu czeka cię jeszcze zrobienie porządków – czyli coroczny przedświąteczny koszmar. To wcale nie musi tak wyglądać. Zobacz, jak strategicznie podejść do kupowania prezentów.

1. Zaplanuj budżet
Najpierw sporządź listę wszystkich osób, którym będziesz kupować prezenty i określ jakiej wielkości kwotę możesz na nie przeznaczyć. Następnie oszacuj, ile maksymalnie możesz przeznaczyć na prezent dla jednej osoby. Zaznacz też, komu chcesz dać coś większego, a kto może dostać skromniejszy upominek. Pilnuj wyliczeń, notuj wydane kwoty i monitoruj budżet – w ten sposób nie popłyniesz z wydatkami.

2. Zaplanuj, co kupisz
Usiądź na spokojnie nad listą osób i dopisz przy każdej pomysły na prezent. Zastanów się, czym się interesuje, w jakich okolicznościach się widujecie, może sama sygnalizowała, że czegoś jej brakuje. Możesz posługiwać się konkretem lub kategoriami, np. książka, perfumy, coś do kuchni, akcesoria podróżnicze itp. Pamiętaj przy tym, że kupujesz prezenty dla innych, nie dla siebie. Nie sugeruj się więc własnym gustem, ale upodobaniami bliskich.

Jeśli wybierasz się na zakupy do sklepów stacjonarnych, wchodź tylko tam, gdzie znajdziesz zapisane przedmioty. Unikaj odwiedzania sklepów, „żeby tylko zobaczyć, co mają” – dzięki temu zaoszczędzisz czas, siły, nerwy i… pieniądze.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI