Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
8 grudnia 2015 in Styl Życia by Olga Kozierowska

Jak szukać nowej pracy?

Właśnie zwolnili cię z pracy? Podjęłaś decyzję o przejściu do innej firmy lub wracasz na rynek po urlopie macierzyńskim? Nie działaj na łapu-capu. Pracy marzeń szuka się, świadomie realizując swój plan. Nie idź ze sobą na żaden kompromis!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z rynkiem, na którym silniejszą pozycję ma pracodawca, tak jak w tej chwili, czy pracownik, tak jak to było kilka lat temu, w każdym przypadku szukanie pracy jest zajęciem wymagającym kreatywności, wiedzy i wysiłku. Szczególnie gdy naszym celem jest nie tylko znalezienie sposobu na zdobycie środków utrzymania, ale też uzyskanie czegoś więcej – spełnienia, satysfakcji, przyjemności. W takim przypadku mówimy o pracy marzeń, zgodnej z naszymi zainteresowaniami, takiej, w której – jak mawiał Konfucjusz – nie przepracujemy ani jednego dnia, bo jej wykonywanie jest tak przyjemne, że pieniądze przychodzą same.

W zgodzie ze sobą

Pierwsza zasada brzmi: Nie wysyłaj CV tam, gdzie tylko opis stanowiska pracy jako tako pasuje do twoich kwalifikacji. Tak pracy nie znajdziesz lub znajdziesz byle jaką. Jak zatem podejść do rzeczy? Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytania: Co lubię robić? Jakie są moje zainteresowania? Co jest moją pasją? Przy wykonywaniu jakiego zajęcia czas mija mi niepostrzeżenie? W czym mogę być bardzo dobra, najlepsza? Jakie mam talenty? Na czym mogę zarobić?

Poszukaj takiego zajęcia, które spełni wszystkie założenia. I uwierz mi, jeżeli okaże się, że powinnaś zmienić zawód, zrób to! Nigdy nie jest za późno, tylko do zmiany trzeba się dobrze przygotować, zaplanować ją szczegółowo i zabezpieczyć się finansowo mniej więcej na sześć miesięcy. Zdaję sobie sprawę, że w wielu przypadkach największym problemem jest zaryzykować, mając na utrzymaniu rodzinę… ale ileż można zyskać, jeśli uda się zrealizować nowy plan na życie!

Wyjdź poza schemat

Gdy już wiesz, co chcesz robić, zastanów się, gdzie chciałabyś to robić. Weź kartkę lub notes, wypisz 10 nazw firm, w których bardzo chciałabyś pracować, i zaznacz, dlaczego akurat tam. Potem zrób coś inaczej niż wszyscy! Dowiedz się, kto w tych firmach zajmuje się rekrutacją. W dobie wszechwiedzącego Internetu i społecznych portali nie będzie to trudne. Następnie zdobądź kontakt, przygotuj się dobrze do rozmowy i wykonaj telefon. Możesz też spróbować skontaktować się z owym decydentem e-mailowo, ale treść e-maila musi pokazać twą pasję, chęć zaangażowania i podziw dla danej firmy, uzasadnienie, dlaczego właśnie tu chciałabyś pracować. Nie wysyłaj CV nieproszona, zarzuć wędkę. Zrób więcej niż inni, wykaż się kreatywnością i wytrwałością, oczywiście nie myląc wytrwałości z natręctwem.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI