Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Jak uczyć się języków obcych przez Internet?

fot.123rf
18 stycznia 2016 in Styl Życia by Renata Mazurowska
Nauka języków nigdy nie była tak prosta jak dziś – nawet nie trzeba mieć komputera – wystarczy telefon z dostępem do Internetu i możesz odbyć lekcję, kiedy i gdzie chcesz.

Do you speak English?

Najbardziej popularną z aplikacji do nauki języka angielskiego jest DUOLINGO – i chyba słusznie, bo nie pozwoli ci przeskoczyć lekcji, sięgnąć do dowolnego poziomu, dopóki program nie uzna, że umiesz tyle, ile trzeba. Zanim zaczniesz, możesz zrobić test oceniający twój poziom znajomości języka. Sama ustalasz, w jakim tempie („normalnym” czy „szalonym”) będziesz się uczyć, a przypomnienia o lekcjach przychodzą do ciebie e-mailem. W trybie normalnym ćwiczysz tylko 10 min dziennie. Nie przejdziesz na wyższy poziom, jeśli nie zdasz testu, co wymusza w razie potrzeby powtórkę materiału i jest motywujące. Aplikacja dostępna jest na wszystkie systemy operacyjne, można jej też używać na stronie www.duolingo.com. Jeśli się zarejestrujesz, możesz zapisywać swoje postępy w nauce na serwerze i korzystać z lekcji z każdego innego dostępnego urządzenia – tabletu, smartfona czy komputera.

Jeśli chcesz podszkolić słówka, dobrą aplikacją będzie LINGO – sama określasz stopień trudności (bez testów) i otrzymujesz zestawy tematyczne do ćwiczeń (kuchnia, zdrowie, turystyka). Pojawia się ilustracja, a ty albo klikasz w „znam odpowiedź” (I know) i idziesz dalej, albo jeśli nie znasz, klikasz, że chcesz przeczytać podpowiedź lub ją zobaczyć napisaną. Trochę to pracochłonne, ale jeśli brakuje ci znajomości słówek z jakiegoś zakresu tematycznego, nieocenione.

Warto dodać, że w powyższych aplikacjach bezpłatna jest tylko część lekcji, za kolejne trzeba już zapłacić.

W nauce języka najczęściej jednak nie wystarczy znać słówka i gramatykę, a nawet dobrze rozumieć, co ktoś do nas mówi, trzeba też być komunikatywnym. Do tego najlepszym rozwiązaniem wydaje się… rozmawianie, a więc kontakt z lektorem. Aplikacja, która w tym pomoże, to TALKS IN THE CITY, dostępna w App Store i w Google Play, a także bezpośrednio na www.talksinthecity.pl. Rejestrujesz się, udostępniasz swoją lokalizację, i kiedy masz czas i ochotę, wybierasz dowolnego lektora, który jest w pobliżu, by za 5 czy 10 minut rozpocząć lekcję (nie tylko angielskiego). Koszt jednej lekcji to 60–100 zł, ale uczysz się wtedy, kiedy masz czas i z tym, z kim chcesz (lektorzy specjalizują się też w języku biznesowym i prawniczym).

Strony: 1 2 3


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI