Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
18 stycznia 2016 in Styl Życia by Renata Mazurowska

Jak uczyć się języków obcych przez Internet?

Nauka języków nigdy nie była tak prosta jak dziś – nawet nie trzeba mieć komputera – wystarczy telefon z dostępem do Internetu i możesz odbyć lekcję, kiedy i gdzie chcesz.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Do you speak English?

Najbardziej popularną z aplikacji do nauki języka angielskiego jest DUOLINGO – i chyba słusznie, bo nie pozwoli ci przeskoczyć lekcji, sięgnąć do dowolnego poziomu, dopóki program nie uzna, że umiesz tyle, ile trzeba. Zanim zaczniesz, możesz zrobić test oceniający twój poziom znajomości języka. Sama ustalasz, w jakim tempie („normalnym” czy „szalonym”) będziesz się uczyć, a przypomnienia o lekcjach przychodzą do ciebie e-mailem. W trybie normalnym ćwiczysz tylko 10 min dziennie. Nie przejdziesz na wyższy poziom, jeśli nie zdasz testu, co wymusza w razie potrzeby powtórkę materiału i jest motywujące. Aplikacja dostępna jest na wszystkie systemy operacyjne, można jej też używać na stronie www.duolingo.com. Jeśli się zarejestrujesz, możesz zapisywać swoje postępy w nauce na serwerze i korzystać z lekcji z każdego innego dostępnego urządzenia – tabletu, smartfona czy komputera.

Jeśli chcesz podszkolić słówka, dobrą aplikacją będzie LINGO – sama określasz stopień trudności (bez testów) i otrzymujesz zestawy tematyczne do ćwiczeń (kuchnia, zdrowie, turystyka). Pojawia się ilustracja, a ty albo klikasz w „znam odpowiedź” (I know) i idziesz dalej, albo jeśli nie znasz, klikasz, że chcesz przeczytać podpowiedź lub ją zobaczyć napisaną. Trochę to pracochłonne, ale jeśli brakuje ci znajomości słówek z jakiegoś zakresu tematycznego, nieocenione.

Warto dodać, że w powyższych aplikacjach bezpłatna jest tylko część lekcji, za kolejne trzeba już zapłacić.

W nauce języka najczęściej jednak nie wystarczy znać słówka i gramatykę, a nawet dobrze rozumieć, co ktoś do nas mówi, trzeba też być komunikatywnym. Do tego najlepszym rozwiązaniem wydaje się… rozmawianie, a więc kontakt z lektorem. Aplikacja, która w tym pomoże, to TALKS IN THE CITY, dostępna w App Store i w Google Play, a także bezpośrednio na www.talksinthecity.pl. Rejestrujesz się, udostępniasz swoją lokalizację, i kiedy masz czas i ochotę, wybierasz dowolnego lektora, który jest w pobliżu, by za 5 czy 10 minut rozpocząć lekcję (nie tylko angielskiego). Koszt jednej lekcji to 60–100 zł, ale uczysz się wtedy, kiedy masz czas i z tym, z kim chcesz (lektorzy specjalizują się też w języku biznesowym i prawniczym).

Strony: 1 2 3


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI