Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
26 sierpnia 2016 in Styl Życia by redakcja

Jak urządzić pokój dzienny?

Salon to szczególne miejsce, w którym większość z nas spędza bardzo dużo czasu.   Warto więc urządzić go w taki sposób, aby był jednocześnie stylowy, jak i wygodny oraz praktyczny.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W badaniu przeprowadzonym przez ekspertów z Grupy Okazje, ankietowani zostali zapytani o to jakie funkcje spełnia pokój dzienny w ich domu. Zdecydowana większość, bo 76% osób, wskazało, że jest to miejsce, w którym oglądają telewizję, a 71% utożsamia go ze spotkaniami w gronie rodziny czy znajomych. Dla równie wielu osób (68%) pokój ten to przestrzeń, w której można się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Zdaniem prawie połowy ankietowanych (48%) to również miejsce, w którym spożywa się posiłki. Najmniej badanych, ale wciąż całkiem spora grupa osób, odpowiedziało, że salon pełni dla nich funkcję sypialni (29%) lub biura (22%), w którym mogą pracować lub uczyć się.

Miejsce wypoczynku
Strefa wypoczynkowa w salonie jest niezwykle ważna, dlatego nie może w niej zabraknąć wygodnej, miękkiej kanapy, najlepiej z dużą ilością poduszek. Warto, aby była rozkładana, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać dodatkowe miejsce do spania (na zdj. sofa rozkladana Belfast, Beliani pl). Dobrze, aby miała także duże pojemniki, w których będziemy mogli przechowywać pościel oraz rzeczy, z których nie korzystamy zbyt często –to pozwoli nam uniknąć zagracenia pokoju.

german_src_saved_picid_267172_x_556_nochange_1_imageWiększość Polaków aranżując salon planuje umieścić w nim telewizor. Jeśli zależy nam na zachowaniu przestronności pomieszczenia i uzyskaniu dużej ilości dodatkowego miejsca, warto aby zawisł on na ścianie. Przymocowanie go za pomocą specjalnych uchwytów pozwoli także na regulację jego położenie i pochylenia. Co więcej, wieszając telewizor nie musimy kupować specjalnej szafki RTV, a w jej miejsce możemy wstawić np. pojemną komodę z szufladami.

Miejsce spotkań
Salon to przede wszystkim miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną czy znajomymi, np. spożywając posiłki. Jeśli w naszym domu nie ma miejsca na jadalnię, to warto, aby stół stanął właśnie w pokoju dziennym. Mały stoliczek pod oknem z czterema krzesłami, który w razie potrzeby można rozłożyć to idealne rozwiązanie (na zdj. stół rozkładany połysk Alabama, meblobranie.pl). Jeśli jednak nasz salon jest na to za mały, wówczas możemy zaopatrzyć się w ławę, której wysokość i szerokość będzie można regulować, co pozwoli w razie potrzeby uzyskać jadalniany stół. Dobrym rozwiązaniem do mniejszego salonu będą również składane krzesła. Po wizycie gości można je złożyć i wsunąć np. za szafę. Natomiast wybierając pufy, które będą mieściły w sobie schowki, zyskamy więcej miejsca do przechowywania.

004polyskwysokizlozony_kopia_1342298683-31618-m

Miejsce pracy
W większości domów salon to nie tylko miejsce wypoczynku czy spotkań, ale również miejsce pełniące funkcję biura. To w nim możemy pracować, uczyć się, czy odrabiać lekcje. W salonie łatwo jest zaaranżować strefę przeznaczoną do pracy. Wystarczy zrezygnować z parapetu i na długości okna zrobić blat, który będzie służył jako biurko. Na blacie można ustawić półkę z szufladkami, dzięki której zyskamy dodatkowe miejsce na dokumenty. Jeśli krzesło z oparciem będzie zajmowało zbyt dużo miejsca, pomyślmy o taborecie, który będzie można wsunąć pod blat biurka. Jeśli mamy dużo książek i dokumentów potrzebnych nam do pracy warto, aby w naszym salonie pojawił się regał (na zdj. Interior Regał Serpent, okazje.info.pl).
Regały Interior Regał Serpent i-71204


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI