Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Jak wrócić do pracy po urlopie?

fot.123rf
2 sierpnia 2016 in Styl Życia by Dorota Kołodzicka
Wizja powrotu do pracy po długim urlopie nie należy do tych najbardziej oczekiwanych. Pękająca w szwach skrzynka mailowa, niecierpiące zwłoki rozmowy i tematy… A w tym wszystkim my, myślami daleko od świata klientów, współpracowników, dokumentów i organizacyjnego porządku. Pochłonięci wspomnieniami miejsc, w których przebywaliśmy, przeprowadzonych rozmów i doświadczonych pozytywnych emocji. W takim oto cudownym i relaksującym kontekście przydarza się przysłowiowy poniedziałek...

Właściwie dzień jak co dzień, tyle że już PO naszym długo wyczekiwanym URLOPIE. Nasze miejsce pracy, nasze 8 godzin i nasze standardowe dobrze znane zadania, no może nieco spiętrzone… Mimowolnie stajemy się świadkami spotkania dwóch rzeczywistości – tej wyjątkowej, bo wakacyjnej i tej codziennej związanej z pracą zawodową. Bezpośrednio rzecz ujmując, jest wysoce prawdopodobne, że zderzenie wywoła w nas dyskomfort.

Dyskomfort będzie mniejszy, jeśli zatroszczymy się o siebie i zadbamy o własne emocje związane z powrotem do pracy. Jak to zrobić? Poniżej kilka podpowiedzi dotyczących udanego pourlopowego START-u:

Spokój

Wejdź pewnie do biura. Długo cię nie było i firma dała sobie radę. Poradzi sobie również w ciągu najbliższych kilku dni, podczas których ze spokojem będziesz wracać do pełnej efektywności. Nie próbuj odpowiedzieć na wszystkie maile i załatwić wszystkich spraw, bo nie jest to możliwe, a taka próba wywoła w tobie stres i frustrację. Ze spokojem dokonaj przeglądu zadań i przygotuj harmonogram ich realizacji. Wykonaj te zadania, które są jednocześnie pilne i ważne.

Trwałość

Pozwól przyjemnym doznaniom czasu urlopowego trwać w tobie. Pielęgnuj wspomnienia poprzez częste ich przywoływanie. Pamięć o tym, co piękne (a zapewne po wakacjach jest w tobie mnóstwo wyjątkowych wrażeń i emocji) pozwoli ci utrzymywać pozytywny nastrój i dobrą energię, które sprzyjają zawodowej aktywności i efektywności. By wakacyjne doznania pozostały w tobie jak najdłużej, podziel się nimi z bliskimi współpracownikami, opowiedz im o miejscach i przygodach, które stały się twoim udziałem. Utrwalisz wspomnienia, a przy okazji staniesz się inspiracją dla innych.

Strony: 1 2


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI