Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
12 czerwca 2015 in Styl Życia by redakcja

Jak wybrać obóz wakacyjny dla dziecka?

Zanim wyślesz dziecko na wakacje, dopilnuj, by na wyjeździe, oprócz zabawy i wrażeń, miało zapewnione bezpieczeństwo i właściwą opiekę. Na co warto zwrócić uwagę przy wybieraniu wakacyjnego obozu? które pomogą ci wybrać ciekawy i gwarantujący bezpieczeństwo dziecka obóz.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Program zajęć. Jeśli w programie widnieją zapisy tj. „śniadanie, zabawy na wolnym powietrzu, plażowanie, obiad, kolacja przy ognisku”, dla rodzica powinien być to niepokojący sygnał. Dziecko, które nie będzie mieć dni na obozie wypełnionych ciekawymi aktywnościami, może szukać dodatkowych wrażeń, nie zawsze bezpiecznych i odpowiednich dla jego wieku. „Czerwona lampka powinna się zapalić u rodzica, gdy zobaczy, że w planie zbyt często powtarza się hasło ‚czas wolny’. Oznacza ono, że dziecko na wakacjach jest wtedy bez opieki, a kadra nie ma pomysłu na zagospodarowanie czasu podopiecznym”, tłumaczy Kuba Marjański, dyrektor Biura Turystyki Aktywnej Kompas, organizatora obozów rozbudzających pasję. Dobrze opracowany program obozu będzie zawierać szczegółowy wykaz zajęć. Zanim zapiszesz swoją pociechę na obóz, sprawdź dokładnie, co organizator w nim zapewnia.

Zabawa z pasją i nauką. Warto, aby program obozu prócz zabawy zapewniał dziecku możliwość realizowania pasji i naukę nowych umiejętności. Codzienne ogniska nie są już szczytem atrakcji. Poszukaj obozu, który oferuje coś nowego, rozwijającego. Obecnie wybór zajęć jest ogromny: od obozów sportowych, przez wyjazdy muzyczne czy komputerowe, po militarne. Najlepiej usiądź z dzieckiem, zapytaj, co go interesuje i wybierzcie wspólnie. Wyjdź poza schemat: masz córkę, która zamiast lalek woli wspinanie się po drzewach? Może zainteresuje ją obóz dla dziewczynek z elementami survivalu, dzięki któremu rozwinie sprawność ruchową.

Rzeczywista cena. Promocje zawsze przyciągają oszczędnych klientów, jednak gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci, argument finansowy oddala się na dalszy plan. Jeśli już decydujesz się dobrze zainwestować, sprawdź, czy wszystkie elementy opisane w programie zawierają się w cenie obozu, czy nie ma gdzieś ukrytych kosztów. To pozwoli zaoszczędzić ci stresu, a dziecko ustrzeże przed zawodem, jeśli dopiero na miejscu miałoby się dowiedzieć, że na dodatkowe aktywności potrzebuje pieniędzy.

Sprawdź organizatora. Znajdujesz ciekawą ofertę za nieduże pieniądze, okraszoną zdjęciami uśmiechniętych dzieci. Wygląda pięknie, ale zanim zdecydujesz się wysłać dziecko z nieznanym organizatorem, najpierw sprawdź, kim on jest. Branża turystyczna z Polską Izbą Turystyki na czele walczy o dokonanie zmian w przepisach dotyczących organizatorów turystyki dzieci i młodzieży. Celem tych działań jest uregulowanie przepisów, które do tej pory umożliwiały osobom bez zarejestrowanej działalności gospodarczej organizację wycieczek i obozów, co stwarzało zagrożenie, że są to osoby, których wiarygodności, kompetencji czy historii karnej nie można sprawdzić.

Rzetelnego organizatora znajdziesz w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Obecność firmy na liście członkowskiej Polskiej Izby Turystyki też ma tu niebagatelne znaczenie. O jakości usług świadczonych przez organizatorów wycieczek dla dzieci świadczą certyfikaty i miejsca, jakie firma zajmuje w branżowych rankingach. Takich wyróżnień nie przyznaje się bez powodu. Przemawiają za nimi lata obecności na rynku i zadowolenie klientów, dlatego warto sprawdzić, czy organizator takie posiada.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI