Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Jak znaleźć bezpłatne kursy i szkolenia?

123rf.com
9 września 2016 in Styl Życia by redakcja
Uczyć się i rozwijać można całkowicie za darmo. Najpierw jednak trzeba się rozejrzeć w swoim mieście oraz solidnie przeszukać Internet.  Spraw, w jaki sposób najłatwiej do niej dotrzeć!

Sprawdzaj ofertę wykładów otwartych na uczelniach
Korzystanie z wiedzy najlepszych wykładowców w kraju nie zawsze wiąże się ze studiami. Bardzo dużo wykładów jest otwartych również dla słuchaczy z zewnątrz. Uczelnie w ten sposób chcą się promować, a my mamy okazję poszerzać swoje horyzonty. Warto sprawdzić, czy w naszym mieście nie ma przypadkiem takich możliwości. Wiek też nie jest problemem. Wręcz przeciwnie – starsi ludzie mają do dyspozycji uniwersytety trzeciego wieku, które oferują naukę języków obcych i rozmaitych przedmiotów – często bez żadnych opłat. Im większe miasto, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz szeroką ofertę bezpłatnych zajęć.

Szukaj kursów online
W ostatnich latach otwarte kursy internetowe organizowane przez uniwersytety i instytuty naukowe z całego świata, zdobywają wielką popularność.  Dzięki nim możemy przyswajać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania, nie obciążając portfela. Wystarczy poszukać w sieci odpowiednich firm i uczelni, które bezpłatnie udostępniają treści naukowe przez internet. Specjalistyczne artykuły, zestawy ćwiczeń i testów, a także nagrania wykładów z różnych dziedzin naukowych całkowicie za darmo znajdziemy np. w serwisie Coursera. Bezpłatny udział w naukowych konferencjach, często prowadzonych przez gwiazdy światowej nauki, umożliwiają nam takie serwisy jak np.TED (Technology, Entertainment and Design). Nieodpłatną edukację matematyczną, artystyczną, informatyczną, ekonomiczną, fizyczną, chemiczną i wiele innych zapewniają także edukacyjne organizacje non-profit, jak np. Khan Academy. Osobom, które chcą bezpłatnie poszerzyć swoją wiedzę z zakresu finansów, z pewnością pomocna będzie platforma edukacyjna Kapitalni.org, na której znajdziemy treści przygotowane przez uznanych na rynku ekspertów, m.in. Tomasza Jaroszka, blogera finansowego, oraz Piotra Koniecznego, autora bloga poświęconego problemom bezpieczeństwa w sieci – Niebezpiecznik.pl.

Oglądaj filmy edukacyjne na YouTube 
Ten najpopularniejszy serwis video kojarzy się nam głównie z rozrywką, natomiast jedną z jego najszybciej rosnących kategorii jest właśnie edukacja. Znajdziemy tam profesjonalnych trenerów i wykładowców, ale też pasjonatów, którzy swoją wiedzą dzielą się na rozmaitych vlogach. Mówiąc inaczej, czyli program o tym, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim,  lub vlog polskiego dziennikarza – Polimaty, to tylko dwa przykłady darmowych kanałów na YouTube wśród tysiąca innych.

Uczm się bezpłatnie języka angielskiego
Ten jeden z najpopularniejszych języków na świecie, zdominował również branże edukacyjną i to właśnie po angielsku znajdziemy najwięcej wartościowych materiałów do nauki. Od bezpłatnych kursów online, przez vlogi i platformy e-learningowe, po aplikacje na telefon, jak np. Ucz Się Języka – program, który pozwoli szybciej i sprawniej przyswoić słownictwo obcego języka. Doskonałym przykładem jest również darmowa platforma edukacyjna Quizlet. Dzięki niej możemy uczyć się za pomocą fiszek, a także sami je tworzyć.

Porady przygotowanane przez Wonga.com we współpracy z ekspertem Tomaszem Jaroszkiem.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...

KONKURS Quiosque „Podziękuj Mamie”

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół budzi się do życia i rozkwita. W tym czasie jest także wyjątkowe święto - ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI