Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
9 września 2016 in Styl Życia by redakcja

Jak znaleźć bezpłatne kursy i szkolenia?

Uczyć się i rozwijać można całkowicie za darmo. Najpierw jednak trzeba się rozejrzeć w swoim mieście oraz solidnie przeszukać Internet.  Spraw, w jaki sposób najłatwiej do niej dotrzeć!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Sprawdzaj ofertę wykładów otwartych na uczelniach
Korzystanie z wiedzy najlepszych wykładowców w kraju nie zawsze wiąże się ze studiami. Bardzo dużo wykładów jest otwartych również dla słuchaczy z zewnątrz. Uczelnie w ten sposób chcą się promować, a my mamy okazję poszerzać swoje horyzonty. Warto sprawdzić, czy w naszym mieście nie ma przypadkiem takich możliwości. Wiek też nie jest problemem. Wręcz przeciwnie – starsi ludzie mają do dyspozycji uniwersytety trzeciego wieku, które oferują naukę języków obcych i rozmaitych przedmiotów – często bez żadnych opłat. Im większe miasto, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz szeroką ofertę bezpłatnych zajęć.

Szukaj kursów online
W ostatnich latach otwarte kursy internetowe organizowane przez uniwersytety i instytuty naukowe z całego świata, zdobywają wielką popularność.  Dzięki nim możemy przyswajać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania, nie obciążając portfela. Wystarczy poszukać w sieci odpowiednich firm i uczelni, które bezpłatnie udostępniają treści naukowe przez internet. Specjalistyczne artykuły, zestawy ćwiczeń i testów, a także nagrania wykładów z różnych dziedzin naukowych całkowicie za darmo znajdziemy np. w serwisie Coursera. Bezpłatny udział w naukowych konferencjach, często prowadzonych przez gwiazdy światowej nauki, umożliwiają nam takie serwisy jak np.TED (Technology, Entertainment and Design). Nieodpłatną edukację matematyczną, artystyczną, informatyczną, ekonomiczną, fizyczną, chemiczną i wiele innych zapewniają także edukacyjne organizacje non-profit, jak np. Khan Academy. Osobom, które chcą bezpłatnie poszerzyć swoją wiedzę z zakresu finansów, z pewnością pomocna będzie platforma edukacyjna Kapitalni.org, na której znajdziemy treści przygotowane przez uznanych na rynku ekspertów, m.in. Tomasza Jaroszka, blogera finansowego, oraz Piotra Koniecznego, autora bloga poświęconego problemom bezpieczeństwa w sieci – Niebezpiecznik.pl.

Oglądaj filmy edukacyjne na YouTube 
Ten najpopularniejszy serwis video kojarzy się nam głównie z rozrywką, natomiast jedną z jego najszybciej rosnących kategorii jest właśnie edukacja. Znajdziemy tam profesjonalnych trenerów i wykładowców, ale też pasjonatów, którzy swoją wiedzą dzielą się na rozmaitych vlogach. Mówiąc inaczej, czyli program o tym, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim,  lub vlog polskiego dziennikarza – Polimaty, to tylko dwa przykłady darmowych kanałów na YouTube wśród tysiąca innych.

Uczm się bezpłatnie języka angielskiego
Ten jeden z najpopularniejszych języków na świecie, zdominował również branże edukacyjną i to właśnie po angielsku znajdziemy najwięcej wartościowych materiałów do nauki. Od bezpłatnych kursów online, przez vlogi i platformy e-learningowe, po aplikacje na telefon, jak np. Ucz Się Języka – program, który pozwoli szybciej i sprawniej przyswoić słownictwo obcego języka. Doskonałym przykładem jest również darmowa platforma edukacyjna Quizlet. Dzięki niej możemy uczyć się za pomocą fiszek, a także sami je tworzyć.

Porady przygotowanane przez Wonga.com we współpracy z ekspertem Tomaszem Jaroszkiem.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI