Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
30 sierpnia 2016 in Styl Życia by redakcja

Jakie języki obce przydają się w pracy?

Znajomość języków obcych należy do kompetencji poszukiwanych przez pracodawców. Bardzo często wymagany jest angielski, kolejne miejsca zajmują: niemiecki i francuski. 

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Z analizy Pracuj.pl wynika, że w aż 70% ofert pracy publikowanych na portalu w I półroczu zawierała wymóg znajomości języka angielskiego. To o 23 p.p. więcej niż rok wcześniej. Warunek ten pojawia się w stosunku do osób odpowiedzialnych za rozwój oprogramowania, za badania i rozwój oraz specjalistów od marketingu. Bez znajomości angielskiego trudno też o pracę w hotelarstwie, gastronomii czy turystyce.

„Niestety, często zdarza się, że kandydaci deklarują w CV komunikatywną znajomość języka angielskiego, a już podczas rozmowy telefonicznej rekruter przekonuje się, że jest to deklaracja zdecydowanie na wyrost. Nie warto więc ubarwiać swojego CV, a realnie zadbać o znajomość języka angielskiego”, radzi Konstancja Zyzik, Koordynator Zespołu ds. Rekrutacji w Grupie Pracuj.

Drugim w kolejności pożądanym przez pracodawców językiem obcym jest niemiecki. Także ten wymóg pojawia się w ogłoszeniach częściej niż w 2015. Powinny znać go przede wszystkim osoby szukające pracy w branży transportowej, logistyce, spedycji i budownictwie oraz pracownicy w przemyśle i sektorach technicznych: inżynierowie, konstruktorzy, serwisanci, mechanicy, technolodzy. Francuski, jako trzeci najczęściej wymagany język, przydaje się najbardziej w centrach obsługi klientów (call center), finansach i administracji biurowej.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI