Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Jakie języki obce przydają się w pracy?

123rf.com
30 sierpnia 2016 in Styl Życia by redakcja
Znajomość języków obcych należy do kompetencji poszukiwanych przez pracodawców. Bardzo często wymagany jest angielski, kolejne miejsca zajmują: niemiecki i francuski. 

Z analizy Pracuj.pl wynika, że w aż 70% ofert pracy publikowanych na portalu w I półroczu zawierała wymóg znajomości języka angielskiego. To o 23 p.p. więcej niż rok wcześniej. Warunek ten pojawia się w stosunku do osób odpowiedzialnych za rozwój oprogramowania, za badania i rozwój oraz specjalistów od marketingu. Bez znajomości angielskiego trudno też o pracę w hotelarstwie, gastronomii czy turystyce.

„Niestety, często zdarza się, że kandydaci deklarują w CV komunikatywną znajomość języka angielskiego, a już podczas rozmowy telefonicznej rekruter przekonuje się, że jest to deklaracja zdecydowanie na wyrost. Nie warto więc ubarwiać swojego CV, a realnie zadbać o znajomość języka angielskiego”, radzi Konstancja Zyzik, Koordynator Zespołu ds. Rekrutacji w Grupie Pracuj.

Drugim w kolejności pożądanym przez pracodawców językiem obcym jest niemiecki. Także ten wymóg pojawia się w ogłoszeniach częściej niż w 2015. Powinny znać go przede wszystkim osoby szukające pracy w branży transportowej, logistyce, spedycji i budownictwie oraz pracownicy w przemyśle i sektorach technicznych: inżynierowie, konstruktorzy, serwisanci, mechanicy, technolodzy. Francuski, jako trzeci najczęściej wymagany język, przydaje się najbardziej w centrach obsługi klientów (call center), finansach i administracji biurowej.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI