Jakie SPA wybrać dla siebie – najlepsze hotele w których można odpocząćWyjazdy do SPA, tak popularne w ostatnich latach, to okazja do robienia sobie mini wakacji i rozpieszczania przez kilka dni swojego ciała i zmysłów, bez wydawania fortuny. Krótkie weekendowe pobyty w luksusowych hotelach nie są już tylko przywilejem najbogatszych, a korzystne pakiety SPA dostępne są na każdą kieszeń. Klub travelowy Travelist.pl podpowiada jaki rodzaj SPA wybrać dla siebie i dokąd się udać, żeby zregenerować ciało i odzyskać równowagę i spokój.

SPA w hotelach

Jeszcze kilka lat temu, kiedy dopiero pojawiały się pierwsze gabinety SPA, można było z nich skorzystać jedynie w drogich hotelach 4- lub 5-gwiazdkowych. Obecnie prawie każdy hotel ma w swojej ofercie zabiegi pielęgnacyjne lub współpracuje z salonem kosmetycznym w pobliżu, a gabinety SPA są już też w pensjonatach, ośrodkach uzdrowiskowych i kompleksach apartamentów.

Rodzaje SPA

Skrót SPA pochodzi najprawdopodobniej od nazwy belgijskiej miejscowości uzdrowiskowej (a nie jak się powszechnie przyjmuje od łacińskiej frazy „sanus per aquam” – zdrowy poprzez wodę) położonej w pobliżu Liège, która już od XIV wieku funkcjonowała jako kurort. Na przestrzeni lat zabiegi pielęgnacyjne, wraz z rozwojem medycyny i kosmetyki estetycznej, ewoluowały i wyłoniły się z nich różne rodzaje SPA.

SPA i wellness

W filozofii wellness („wellness” to najprościej zdrowy styl życia, dobre samopoczucie) zakłada się holistyczne podejście do ludzkiego organizmu. W hotelach SPA & Wellness dba się więc nie tylko o ciało, ale również o dobre samopoczucie, odzyskanie życiowej równowagi i wprowadzenie się w stan prawdziwego relaksu. Celem pobytu w SPA & Wellness jest jednoczesny rozwój ciała, duszy i umysłu. Na ciało stosuje się więc pielęgnacyjne, upiększające i odprężające zabiegi SPA. Dla uzyskania spokoju i wprowadzenia gości w stan uniesienia i relaksu, hotele przygotowują specjalne wieczory kulturalne, proponują zdrową i zbilansowaną kuchnię, a personel z pełnym zaangażowaniem dba o wyśmienite samopoczucie każdego odwiedzającego. SPA & Wellness to również oferta zajęć medytacyjnych, jogi i nauki technik relaksacyjnych pochodzących w Dalekiego Wschodu. Przykładem hotelu oferującego kompleksowe usługi dla duszy i ciała jest Bukowy Park Hotel Medical SPA**** w Polanicy-Zdroju wyróżniony II. miejscem w kategorii “Najlepszy hotel SPA & Wellness w Polsce” i luksusowy Odyssey ClubHotel Wellness & SPA w Masłowie, w Górach Świętokrzyskich.

SPA uzdrowiskowe

Ośrodki wykorzystujące do swoich zabiegów dary natury, czyli wody lecznicze lub lokalne złoża minerałów, określa się mianem SPA uzdrowiskowych. Hotele zlokalizowane są najczęściej w popularnych uzdrowiskach znanych z leczniczych właściwości wód lub w otoczeniu przyrody bogatej w lecznicze substancje. Do zabiegów SPA wykorzystuje się produkty przygotowane na bazie wód mineralnych, stosuje się zabiegi w źródłach termicznych lub wodach morskich, a także przygotowuje kosmetyki i okłady na bazie lokalnie występujących minerałów. Jednym z najpopularniejszych SPA uzdrowiskowych jest Hotel Uzdrowiskowy St. George Ciechocinek ***. W celach zdrowotnych warto wybrać się również do hotelu Knieja Medical SPA *** w Supraślu na Podlasiu, korzystającym z naturalnych bogactw okolicy, przede wszystkim z borowiny (okłady borowinowe) oraz do Cottonina Villa & Mineral SPA *** w Świeradowie-Zdroju, gdzie wykonuje się zabiegi bazujące na lokalnych bogactwach złóż mineralnych Gór Izerskich.

Medical SPA

W tzw. Medi-SPA skorzystasz z zabiegów relaksacyjnych, odmładzających, ale również ze wszelkiego rodzaju terapii medycznych. W medical SPA pracuje wykwalifikowany personel medyczny, który czuwa nad prawidłowym przeprowadzaniem wszystkich zabiegów. Ośrodki Medical SPA oferują zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne, w tym fizykoterapię, leczenie ruchem, balneologię, termoterapię i inne. W luksusowych hotelach spotkasz się również z usługami medycyny estetycznej, a nawet chirurgii plastycznej. Hotel Unitral Wellness Medical SPA **** w Mielnie jako jedyny w Polsce posiada gabinet GynoSPA, oferujący zabiegi przygotowane specjalnie dla kobiet w ciąży i pań w okresie menopauzy. W hotelu znajduje się również basen zasolony solą z Morza Martwego. Inne warte polecenia ośrodki Medical SPA to hotel Baltic Plaza Hotel Medi SPA **** w Kołobrzegu, Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka ***** oraz Bristol Busko **** w Busko-Zdroju z unikalną bieżnią antygrawitacyjną.

Resort SPA

Każdy, kto oprócz skorzystania z zabiegów SPA, chce jeszcze aktywnie spędzić swój wypoczynek, powinien wybrać się do Resort SPA. Są to ośrodki, które w swojej ofercie mają zabiegi SPA, ale także proponują swoim gościom urozmaicone zajęcia sportowe, udostępniają duże baseny, boiska, korty do gry i organizują dla swoich gości specjalne wycieczki połączone z duża dawką ruchu na świeżym powietrzu. Najlepsze hotele Resort SPA to Czarny Potok Resort & SPA **** w Krynicy-Zdroju, Malinowy Dwór **** w Świeradowie-Zdroju oraz luksusowy Hotel Arłamów **** w Bieszczadach z własną halą sportową, ścianką wspinaczkową, strzelnicą, kręgielnią, a nawet lądowiskiem dla helikopterów.

Destination SPA

Jeśli chcesz schudnąć, rzucić palenie albo nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych i wdrożyć w aktywność fizyczną, wybierz pobyt w Destination SPA. Wypoczynek w hotelu Destination SPA ma jasno określony cel, który chcesz osiągnąć. Ośrodki przygotowujące specjalne programy dla swoich gości wykorzystują w nich zabiegi Medi-SPA, a także dobrodziejstwa SPA uzdrowiskowego. Polecane hotele Destination SPA to Herbarium Hotel & SPA **** w Chomiąży Szlacheckiej, gdzie wykonuje się zabiegi na bazie naturalnych kosmetyków ziołowych oraz Manor House ***** w Chlewiskach.

Beauty SPA

W Beauty SPA profesjonalne kosmetyczki zadbają o Twój wygląd zewnętrzny. Będziesz mieć okazję do skorzystania z zabiegów wyszczuplających, odmładzających i poprawiających urodę. Beauty SPA to doskonałe miejsca dla każdego, kto chce pozbyć się niechcianego tłuszczyku na brzuchu, poprawić stan swojej cery i zlikwidować zmarszczki. Z pobytu w takim SPA na pewno wrócisz o kilka lat młodsza/y. Hotele znane z profesjonalnych zabiegów Beauty SPA to Bukowy Park Medical SPA **** w Polanicy-Zdroju oraz Biały Kamień **** w Świeradowie-Zdroju.

Family SPA

Wyjazdy do SPA stają się coraz popularniejsze, ale co zrobić, kiedy chcesz się zrelaksować, a nie masz z kim zostawić dzieci? Hotele wychodzą naprzeciw potrzebom rodziców i przygotowują dla nich ofertę tzw. Family SPA. Kiedy rodzice oddają się w ręce masażystki lub kosmetyczki, dzieciaki korzystają z własnego pakietu SPA, czyli zabiegów z czekolady, zabaw w podgrzewanych basenach, dziecięcych zabiegów kosmetycznych (np. malowania paznokci specjalnymi lakierami, maseczek dla dzieci, itp.). Z pakietu Family SPA skorzystasz m. in. w hotelu Lidia SPA & Wellness **** w Darłówku Zachodnim i hotelu Primavera Jastrzębia Góra.

Day SPA/City SPA

Kiedy brakuje Ci czasu na wyjazd do SPA, nawet w środku tygodnia możesz pozwolić sobie na chwilę relaksu. Zabiegi SPA znajdziesz też w pobliskim salonie kosmetycznym, kompleksie sportowo-rekreacyjnym lub hotelu w samym centrum miasta. Na zabiegi relaksacyjne, odmładzające lub oczyszczające możesz wybrać się do Z-Hotel Business & SPA **** w Otwocku, Regent Warsaw Hotel ***** lub Baltic Plaza Hotel Medi SPA **** w Kołobrzegu.

Kiedy pragniesz wyciszenia i chcesz powrócić do równowagi, nawet krótki wyjazd do SPA, pozwoli Ci na rozładowanie codziennego stresu i odpoczynek od obowiązków.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link