Kawa i owoce – prawdziwie wakacyjne połączenie

Kawa mrożona – pyszna, orzeźwiająca, muśnięta słońcem i mocno wakacyjna. Napój, którym rozkoszujemy się intensywnie przez kilka miesięcy w roku, a szczególnie latem, kiedy upalne dni zachęcają do schładzania żywności oraz tego, co pijemy. Do tej pory kawa najczęściej podawana była z bitą śmietaną oraz lodami. My zaproponujemy Wam połączenie kawy i owoców. Gwarantujemy, że całość będzie smakować.
Kawę mrożoną pijemy w różnych sytuacjach. Rozkoszujemy się jej smakiem na wakacjach, popijając ją w jednej z pięknych, włoskich kawiarenek. Delektujemy się jej smakiem w otoczeniu ogrodowego zacisza. I wreszcie, częstujemy nią całą rodzinę, która wpada do nas w niedzielne popołudnia. Aby urozmaicić nieco jej smak, wypróbujmy nowe, równie interesujące warianty podania. Goście będą miło zaskoczeni, a i nam wreszcie uda się odkryć kolejny, fascynujący smak kawy.

reklama

Kawa i maliny?

Mus malinowy smakuje wyśmienicie. Nieco kwaskowy posmak, przełamany słodyczą tych różowo-czerwonych owoców. Mus połączony z kawą i lodami waniliowymi zawsze się sprawdza. Napój z udziałem tego barwnego składnika podajemy układając produkty warstwowo, jeden na drugim. Najlepiej w wysokim i przezroczystym naczyniu. Taki sposób podania zapewni zachęcającą ekspozycję nakładających się na siebie, barwnych składników.

Kawa i jabłka?

Brzmi zaskakująco i trudno uwierzyć, że może mieć coś wspólnego z kawą. A jednak… Smakuje wyjątkowo. W tym przypadku stawiamy na słodki mus jabłkowy oraz posypkę Apple&Lemon o smaku jabłka i cytryny z nutą zmysłowej wanilii. Całość, podobnie jak w pierwszym przypadku, układamy w szklance warstwowo. Nie kierujmy się jednak utartym schematem. Możemy tworzyć dowolne kompozycje składników oraz poszczególnych warstw.

Nasza propozycja: zacznij od lodów, wyłóż je na spód naczynia, a na nich rozłóż mus jabłkowy, następnie wylej kawę (np. Jacobs), a górę udekoruj śmietanką, skórką cytrynową i posypką.

Przepis krok po kroku na wykonanie kawy na musiku znajdziesz tu: http://przepisynakawe.pl/kawa-na-musiku-415/.

Owoce i kawa to zupełnie nowe odkrycie. Ta zabawa przybiera różne formy, a co najważniejsze, pozwala otrzymać napój niezwykle barwny. Kawa z dodatkiem przecieru z czarnej porzeczki, jagód, a może z odrobiną słodkich pomarańczy? Próbuj i smakuj, czas spędzony przy tak przygotowanej kawie upłynie w niezwykłej atmosferze. Wreszcie Twoje wakacyjne popołudnia będą naprawdę kawowo – rozkoszne.