Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
10 lutego 2016 in Styl Życia by redakcja

Kompetencje dobrego handlowca

Zapewne każdy z nas niejednokrotnie mógł poczuć się jak handlowiec. W zasadzie od dziecka staramy się przekonać innych do swoich racji, przegłosować pomysł czy „sprzedać” siebie podczas rozmowy rekrutacyjnej. Jak jednak stać się sprzedawcą zawodowym? Kto się do tego nadaje? Przedstawiciel handlowy powinien posiadać zespół charakterystycznych cech, które pomogą mu osiągać sukces zawodowy.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Podstawą udanej sprzedaży jest znakomity pośrednik, który potrafi w skuteczny sposób przekonać potencjalnego klienta do zakupu produktu. W dzisiejszych czasach nie wystarczy już posiadanie technicznego wykształcenia i wiedzy, handlowiec to przede wszystkim osoba wytrwała i uprzejma, dysponująca ekonomicznym zmysłem.

Kim jest handlowiec?

Handlowiec, czy inaczej profesjonalny sprzedawca, to osoba pośrednicząca w sprzedaży artykułów bądź usług konkretnych firm. Przeważnie posiada on wykształcenie stosowne do branży, dla której pracuje. – Najczęściej spotykani handlowcy to inżynierowie czy technicy ściśle związani z konkretnym segmentem. Ważne jest, aby współczesnego handlowca nie mylić z domokrążcą. Profesjonalny doradza doskonale zna się na branży, którą reprezentuje, jest nie tylko specjalistą, ale również świetnym mówcą – wyjaśniają eksperci Monster Polska. Doskonale znają techniki sprzedaży, sposoby skutecznego prezentowania produktu oraz posiadają rozwinięte umiejętności komunikacyjne. Handlowcy reprezentują różne branże, między innymi zaawansowane technologie, telekomunikację, konsulting, urządzenia techniczne, służbę: zdrowia, elektrotechniczną czy też budowlaną. Jednym słowem – istnieje ogromna różnorodność branż, w ramach których można zostać zawodowym handlowcem.

Cechy dobrego handlowca

Przedstawiciel handlowy powinien stale pracować nad sobą – pogłębiać zarówno swoją wiedzę w konkretnej dziedzinie, jak również umiejętności komunikacyjne. Trzeba pamiętać, że handlowcy bezustannie mają kontakt z klientem, dlatego rozwijanie kompetencji miękkich jest równie ważne. Jaki zestaw umiejętności powinien posiadać dobry przedstawiciel handlowy?

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI