Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

www.flickr.com/mundoresink
www.flickr.com/mundoresink
13 czerwca 2015 in Styl Życia by redakcja

Koniec problemów z bagażem podręcznym

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych zaleca ujednolicenie wielkości bagażu ręcznego dla wszystkich linii lotniczych.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Pojawiła się szansa, że skończą się wreszcie problemy z bagażem podręcznym w samolotach. Obecnie każda linia indywidualnie określa, jaki bagaż można wnieść na pokład. IATA zaleca następującą wielkość: 55 cm długości, 35 cm szerokości i 20 cm głębokości. W ten sposób nie będzie problemu z rozmieszczeniem bagaży w schowkach. Każdy, kto lata samolotem, doskonale zna widok osób, które nerwowo szukają miejsca w sąsiednich schowkach, gdy ten najbliższy już zajęty, i członków załogi upychających bagaże.

„Taka walizka jest na tyle mała, że każdy pasażer samolotu z 120 miejscami będzie mógł umieścić swój bagaż w schowku nad głową”, wyjaśnia Tom Windmuller, wiceprezes IATA odpowiedzialny za lotniska, pasażerów, ładunki i bezpieczeństwo.

Obecne regulacje, zmieniające się w zależności od przewoźnika, nazwał „dokuczliwością dla wszystkich”, a stanowiska do sprawdzenia wielkości bagażu umieszczone przed wejściem na pokład – „śmiesznymi”.

Ogłoszenie tej informacji poprzedziły konsultacje z Airbusem i Boeingiem. Producenci samolotów określili idealną wielkość bagażu podręcznego. Pierwsze walizki z kategorii „IATA Cabin OK” powinny pojawić się do końca roku. Niektóre linie lotnicze pozytywnie skomentowały zalecenie IATA, ale nic nie wiadomo na temat terminu wprowadzenia jednolitego standardu bagażu podręcznego. Bez wielkiego ryzyka można natomiast założyć, że nie wszyscy pasażerowie będą zachwyceni.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI