KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY: Wygraj tydzień z Alfa Romeo Giulietta

Bellissima. Bez względu na to, czy wyruszysz Giuliettą w daleką podróż, czy pojedziesz do pracy, jedno jest pewne: będą się za tobą oglądać.

reklama

Takiej elegancji połączonej ze sportowym sznytem, którą może

pochwalić się ten wyjątkowy samochód, nie znajdziecie gdzie indziej.
Ten samochód ma rozmiar idealny (4,35 m długości i 1,80 m szerokości), który sprawia, że zwinnie porusza się po mieście, a jednocześnie gwarantuje tak dużo przestrzeni, by zapewnić wygodę prowadzenia na dłuższych trasach. Ale nie chodzi tylko o rozmiar – w wyciszonym wnętrzu znajdziemy wygodne fotele wykończone skórą lub elegancką tkaniną, trójramienną kierownicę i deskę rozdzielczą nawiązującą do kultowych modeli Alfy.

Giulietta to jeden z tych samochodów, który napawa swojego posiadacza dumą. Prezentuje się wspaniale – począwszy od osłony silnika w kształcie litery V, połączonej z przednim zderzakiem, przez duże reflektory LED, dynamiczne linie boczne karoserii, aż po tylny spojler. Mamy tu też do czynienia z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, których nie znajdziemy u konkurentów z segmentu. System Alfa D.N.A. działa na silnik, hamulce, układ kierowniczy, zawieszenie i skrzynię biegów, pozwalając na trzy różne tryby zachowania pojazdu w zależności od stylu i potrzeb kierowcy. Alfa D.N.A. kieruje elektronicznymi systemami, takimi jak: VDC (elektroniczny program stabilizacji, który wkracza do akcji w ekstremalnych warunkach) czy elektroniczna szpera Q2 (zapewnia doskonałe zachowanie auta na zakrętach). Nowością jest funkcja Pre-Fill, która zapewnia kierowcy najszybszą możliwą reakcję układu hamulcowego. System Alfa D.N.A. jest zintegrowany z automatyczną skrzynią biegów Alfa TCT z podwójnym sprzęgłem, która współpracuje z dynamicznymi silnikami 1,4 Multiair o mocy 170 KM i 1750 TBi o niesamowitej mocy 240 KM w wersji Quadrifoglio Verde. Jak przekłada się to na osiągi? Maksymalna prędkość to 244 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,6 s, Giulietta pali przy tym tylko 7,3 l na 100 km w cyklu mieszanym. Te imponujące wyniki idą w parze z bezpieczeństwem – Giulietta to według Euro NCAP jeden z najbezpieczniejszych europejskich samochodów kompaktowych.

Zwycięzcą konkursu został: Bartek nick – nidho. Zwycięzcy gratulujemy!

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za przesłanie odpowiedzi i zapraszamy do udziału w naszych kolejnych konkursach.