Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Miesięcznik SENS z debatą podczas VIII Kongresu Kobiet

13-14 maja, na Torwarze odbył się VII Kongres Kobiet, na którym miesięcznik SENS pojawił się z debatą w ramach akcji „Solidarność Kobiet ma Sens”.

kongres_kobietPodczas debaty zorganizowanej w sobotę 14.05.16 w Parku Kobiet na Torwarze, Hanna Samson –  felietonistka miesięcznika SENS, psycholożka, autorka książek; Beata Jewiarz – dziennikarka RDC Polskie Radio;  Katarzyna Droga – Redaktor Naczelna Miesięcznika SENS; Joanna Olekszyk – redaktorka miesięcznika SENS starały się odpowiedzieć na pytanie „Czy Solidarność Kobiet ma Sens? Jak wpływa to na nasze życie?” Uczestniczki brały czynny udział w debacie i jednoznacznie odpowiadały, że wspierać się warto, jednak okoliczności skłaniają nas czasem do odmiennych zachowań.

Podczas kongresu odbyły się spotkania z przedstawicielkami działającymi na rzecz kobiet. Poruszone zostały sprawy dotyczące przedsiębiorczości, innowacyjności, edukacji, nowych technologii, ekologii, rozwoju osobistego i duchowego, kultury, równości płci, partnerstwa, solidarności z mniejszościami seksualnymi. Ponadto uczestniczki miały możliwość uzyskania porad zdrowotnych i prawnych.

Nagrodę Różnorodności VIII Kongresu Kobiet przyznałyśmy Robertowi Biedroniowi, a Nagrodę VIII Kongresu otrzymała Barbara Nowacka.

W kongresowym gronie spotkały się wyjątkowe kobiety – wybitne profesorki, ekspertki, autorytety w różnych dziedzinach: Danuta Hübner, Henryka Bochniarz, Magdalena Środa, Dorota Warakomska, Monika Płatek, Barbara Labuda, Małgorzata Fuszara, Ewa Kopacz, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Wanda Nowicka, Małgorzata Omilanowska, Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Olga Tokarczuk, Sylwia Chutnik, Krystyna Janda, Maja Ostaszewska, Agnieszka Holland, Manuela Gretkowska, Agnieszka Glińska. Były też obecne m.in.: Barbara Nowacka, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Paulina Młynarska, Eliza Michalik, Renata Kim.


bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI