Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Silhouette young woman practicing yoga on the beach at sunset.
20 maja 2015 in Styl Życia by redakcja

Mistyka rozkoszy: tantra joga

Przed tysiącami lat w Indiach narodziła się tantra joga czyli joga przemian energii. Jeszcze niedawno mało znana Europejczykom, dziś podbija ich serca. To system rytuałów i technik, które wykorzystują energię seksualną do podniesienia człowieka do stanu wyższej świadomości. Praktyki tantry poszerzają horyzonty i budują moc wewnętrzną, przyczyniając się do osiągnięcia oświecenia.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Poznaj tantrę

Za ojczyznę tantry uważa się Indie. Od zarania swego istnienia tantra zakładała, że mężczyzna oraz kobieta mają równe szanse na dojście do oświecenia. To nie tylko sposób na uniesienie się do wyższej świadomości, ale to także nauka o miłości. W Indiach takie nauki dostępne były dla wszystkich. Powstawały tam szkoły dostarczające bogatej wiedzy o miłości. Nauczały czerpania ze źródeł odwiecznie poszukiwanego eliksiru młodości. Joga tantryczna to ścieżka rozszerzania poziomu świadomości, rozbudowywania związków międzyludzkich, wiązania trwalszych związków między człowiekiem a Bogiem. Tantra pomaga także zrozumieć miłość. Bo miłość jest przetworzoną energią seksualną. Jednak jeśli chcemy poznać podstawowe prawdy o miłości, musimy najpierw uznać boski charakter seksu i nauczyć się kochać zmysłami.

Wyzwól emocje

Większość z nas przez całe życie jest niewolnikami emocji. Nie okazujemy ich lub tłamszone powodują, że się w sobie zamykamy. Ścieżka tantry jest drogą zgłębiania własnych emocji. Jest sztuką transformacji energii. A jednym z najpotężniejszych źródeł energii są właśnie nasze emocje. Dlatego, dopiero wówczas, gdy nauczysz się je odpowiednio wyrażać, staniesz się panią swojego życia. Tantra to technika oddychania i medytacji, która oczyszcza i odblokowuje utajone tunele naszego organizmu. Uaktywnia się także tak zwane Trzecie Oko, czyli siedziba świadomości indywidualnej. Cały system nerwowy jest tak aktywny, że każdy nasz zmysł zostaje wyostrzony. Tantra uczy także, że są one drzwiami percepcji. Zrozumiemy ją tylko wtedy, gdy nasze ciało będzie wibrowało życiem. Dlatego musimy dotykać, wąchać, smakować, słyszeć.

Unieś się do stanu wyższej świadomości

Umysł Wschodu ludzką naturę widzi zupełnie inaczej niż Zachód. Według wschodnich wierzeń człowiek tworzy jedność z Bogiem i Wszechświatem, a jego podstawowym problemem jest to, że zapomina o prawdziwej naturze. W momencie kiedy przestaje dostrzegać podstawową prawdę, musi się wyciszyć i ponownie odkryć wewnętrzny sens swojego istnienia. Sposobem, aby powrócić do fundamentalnej jedności jest właśnie praktykowanie jogi tantrycznej, czyli podążanie ścieżką seksualną. Tantra wykorzystuje namiętność seksualną w celu uniesienia człowieka do stanu wyższej świadomości. Systemy jogi tantrycznej wykorzystują najpotężniejszą energię, jaką znamy – energię seksualną – do penetrowania sfer duchowych.

Doświadcz błogości

Masaż tantryczny to wieńczący etap sesji tantrycznej. Do jego odbycia konieczna jest świadomość ciała, której uczymy się właśnie poprzez tantrę. W tej sztuce intymne części naszego ciała mają wymiar wręcz sakralny, a dotyk jest czymś wyjątkowym. Jest nośnikiem ciepła, bezpieczeństwa i relaksu. Masaż tantryczny jest wyrazem szacunku dla wyjątkowości ludzkiego ciała. To idealny sposób na relaks dla nowoczesnej kobiety. Jego ideą jest pobudzenie punktów energetycznych, odblokowanie naszego ciała, przyniesienie ukojenia w bólu, stresie i nierównowadze, zarówno w psychicznej, jak i fizycznej. Masaż tantryczny to nietypowe doświadczenie. Napełnia nas energią, pomaga doświadczyć błogości i zrozumieć swoją seksualność. Dzięki sesjom masażu można otworzyć się na zupełnie inne – wyjątkowe doświadczanie dotyku i spojrzenie na nasze życie.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI