Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

Na czym polega trening wibracyjny?

redakcja
www.vibrostation.pl
12 listopada 2015 in Styl Życia by redakcja
Trening na platformach wibracyjnych to dobre rozwiązanie zarówno dla tych, którym ciężko znaleźć wiele czasu na aktywność fizyczną, jak i dla osób  chcących urozmaicić swój plan ćwiczeń.

Mechanizm działania platformy wibracyjnej jest prosty. Urządzenie generuje drgania, które
pobudzają mięśnie do mimowolnego skurczu o częstotliwości 30 do 45 razy na sekundę. W
czasie wibracji pracują więc wszystkie włókna mięśniowe, podczas gdy tradycyjny trening
angażuje 40-55 proc. naszych mięśni. W efekcie, 10-minutowy trening na platformie
odpowiada 1 godzinie spędzonej na siłowni na tradycyjnych ćwiczeniach.

„Trening wibracyjny trwa 30 minut, w jego skład wchodzą trzy 10-minutowe sesje na kolejne partie ciała. Co najważniejsze, do ćwiczeń na platformie nie trzeba się przebierać, bo nie wymagają one dużego wysiłku. Do siłowni możemy więc wpaść na dosłownie pół godziny w każdej chwili – po drodze z pracy czy do pracy, bez konieczności pakowania sportowych ubrań”, mówi Katarzyna Gliwka z siłowni Vibrostation Training Studio na warszawskim Ursynowie.

Co daje trening wibracyjny?

Na platformach ćwiczy się w różnych pozycjach – na stojąco lub siedząco – co pozwala skutecznie oddziaływać na wszystkie partie ciała. Ćwiczenia spalają tkankę tłuszczową, wzmacniają i rozciągają mięśnie, ujędrniają i rzeźbią sylwetkę, a także pomagają pozbyć się niechcianego cellulitu. Trening ma również dobroczynny wpływ na krążenie krwi, kondycję i wytrzymałość. Zwiększa też produkcję endorfin, co przekłada się bezpośrednio na nasz dobry nastrój i redukcję stresu. Podobnie jak przy każdej innej formie ćwiczeń, kluczem do sukcesu jest systematyczność. „W celu uzyskania widocznych efektów należy korzystać z platformy wibracyjnej regularnie, najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Pierwsze rezultaty ćwiczeń możemy dostrzec już po około 5 treningach”, dodaje Katarzyna Gliwka.


Warsztaty Wojciecha Eichelbergera w wersji online

Nie wstydź się wizyty u urologa! Działaj!

Patrząc na wydłużające się kolejki do lekarzy – szczególnie specjalistów – oraz czytając raporty o wydatkach ponoszonych na leki, można dojść do wniosku, że Polacy ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI