Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

PrezentMarzen.com
PrezentMarzen.com
14 września 2015 in Styl Życia by redakcja

Co dają dobre imprezy integracyjne?

Wyjścia integracyjne organizowane przez pracodawców powoli przestają kojarzyć się wyłącznie z wizytą w pubie w pobliżu miejsca pracy. Aktualnie firmy częściej stawiają na aktywne i kreatywne formy integracji.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Spotkania kadry menedżerskiej poza biurem lub wyjazdy integracyjne, które pracodawcy organizują swoim pracownikom, już jakiś czas temu stały się jednym z obowiązkowych elementów agendy firmowych wydarzeń. Okazji jest wiele: szkolenia, święta, przywitanie nowych członków zespołu czy ważne dla organizacji wydarzenie. Imprezy takie mają na celu przede wszystkim poprawienie kontaktów między współpracownikami, rozładowanie napięć i wzmacnianie identyfikacji z firmą.

Obecnie wielu pracodawców stawia na aktywną integrację, angażując pracowników we wspólne gry, zajęcia kreatywne czy konkurencje sportowe. Jest zdecydowanie więcej niż klika lat temu wyjazdów integracyjnych o charakterze sportowo-ekstremalnym wykorzystujących takie formy aktywności jak wyprawy off-road, skoki spadochronowe, rejsy łodzią, bungee jumping czy loty balonem. W trakcie sportowego szaleństwa na ziemi, w wodzie lub w powietrzu pracownicy uczą się wspólnie przeżywać intensywne emocje, budować zaufanie i tworzyć zgrany zespół.

Dobre imprezy integracyjne mają na celu zapewnienie pracownikom takich atrakcji, których nie mieli jeszcze okazji doświadczyć. Spotkania służą nie tylko lepszemu poznaniu zespołu, ale mają być również dobrą zabawą z zastrzykiem energii i emocji. Dlatego pracownicy coraz częściej odwiedzają takie miejsca jak park trampolin, starają się wspólnie rozwikłać tajemnice kryjące się w escape roomach, a nawet próbują swoich sił w locie w tunelu aerodynamicznym. Integracja może także odbywać się na grupowych zajęciach salsy lub podczas nauki robienia sushi pod okiem doświadczonych sushimasterów.

„Mówi się, że w niektórych branżach, takich jak na przykład IT nastał rynek pracownika. Dlatego wiele firm przywiązuje dużą wagę do atmosfery panującej w firmie i stara się dbać o swoich pracowników przede wszystkim po to, aby zwiększyć ich satysfakcję z pracy i zmniejszyć rotację kadry. Jednym ze sposobów na budowanie więzi w zespole są spotkania integracyjne, które przybierają obecnie bardzo nieszablonowe formy”, mówi Kornel Piesio z serwisu PrezentMarzen.com.

Dzięki pomysłowości pracodawców i profesjonalnym firmom, które zajmują się organizacją atrakcji podczas spotkań firmowych, integracja przestaje być postrzegana przez pracowników jako obowiązek. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że angażujące i atrakcyjne imprezy integracyjne mogą przynieść organizacji wiele korzyści, takich jak na przykład podnoszenie zdolności współpracy grupowej pracowników czy zwiększanie zaangażowania.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI