Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
16 sierpnia 2016 in Styl Życia by redakcja

Na jakim urlopie najlepiej odpoczywamy od pracy?

Polacy najchętniej spędzają urlop, zwiedzając lub uprawiając sport. Jak sposób spędzania wolnego czasu wpływa na późniejszą pracę?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Sposób spędzania urlopu wpływa na naszą efektywność zawodową, pozwala na kreatywne myślenie lub daje siły do wykonywania zadań wymagających wysiłku fizycznego. Oto, jak urlop przekłada się na rok w pracy.

1. Zwiedzanie ciekawych, fascynujących miejsc
Aż 35,53 proc. osób respondentów sondy na temat najlepszej formy wypoczynku umieszczonej w serwisie  MonsterPolska.pl odpowiedziało, że tylko w taki sposób jest w stanie zapomnieć o pracy i stresie związanym z codziennością w firmie. Jak taki sposób spędzania urlopu wpływa na pracę? „Zwiedzanie rozwija nas jako pracowników – inspiruje, wzbogaca o wiedzę, poszerza horyzonty i otwiera na nowe wyzwania. Odwiedzanie fascynujących miejsc pobudza wyobraźnię, co niezwykle przydaje się osobom wykonującym kreatywne zawody”, mówi Bartosz Struzik z MonsterPolska.pl

2. Urlop aktywny, sporty wodne, wyprawy górskie
Takiej odpowiedzi udzieliło 30,26 proc. biorących w sondzie. Tylko silne zmęczenie sprawia, że nie myślą o firmie. „Aktywny urlop pociąga za sobą wysiłek, a ten z kolei sprawia, że stres i spięcie wywołane nerwową pracą gdzieś znika. Sportowy urlop jest najlepszy dla osób, które nie tylko mają stresujący zawód, ale i tych, którzy w pracy siedzą. Taka osoba wniesie do zespołu nową energię i pomysły. Ale nie tylko. Po aktywnym urlopie mamy też bardziej bystre spojrzenie na rzeczywistość. Aktywność fizyczna poprawia bowiem pracę mózgu, poprawia pamięć, koncentrację i pozwala na szybsze przetwarzanie informacji”, wyjaśnia ekspert serwisu.

3. Leniwe wczasy. Plaża, leżak i dużo słońca
Trzeci najpopularniejszy sposób regenerowania się po całym roku pracy. Wybrało go 15,79 proc. osób biorących udział w sondzie. Jak taki sposób spędzania urlopu wpływa na pracę? Plaża i błogie leniuchowanie to dobre rozwiązanie dla osób, które na co dzień wykonują ciężką pracę fizyczną. Taka regeneracja pozwala na odpoczynek obciążonemu na co dzień kręgosłupowi i stawom. Słońce dodaje też energii, włącza pozytywne myślenie, nastraja optymistycznie – to może pozytywnie wpłynąć na osoby, które na co dzień pracują zespołowo.

4. Dziki biwak na łonie natury, jak najdalej od cywilizacji.
Takiego wypoczynku potrzebuje 9,21 proc. osób, które wzięły udział w sondzie. Tylko z dala od cywilizacji nie zaglądają w trakcie urlopu do firmowego maila i nie dzwonią do kolegów z pracy. „Odcięcie od cywilizacji jest korzystne zwłaszcza dla osób na wysokich stanowiskach, od których wymaga się podejmowania strategicznych decyzji. Brak dostępu do internetu, obcowanie z naturą oraz pozorna bezczynność jest wielkim dobrodziejstwem dla mózgu. Ten odpoczywa, myśli błądzą i właśnie w takim momencie może przyjść do głowy rozwiązanie ważnego problemu w firmie”, tłumaczy Bartosz Struzik.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI