Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

zabawy z maluchem
123rf.com
11 sierpnia 2015 in Styl Życia by redakcja

Na wakacje z małym dzieckiem

Przed wyjazdem z małym dzieckiem, zwłaszcza gdy jest to długa podróż, rodzice zadają sobie wiele pytań. Co zrobić, by z wakacyjnego wyjazdu dziecko wróciło zdrowe, a my – naprawdę zrelaksowani?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Dziecko w samochodzie

O zdrowiu i samopoczuciu dziecka musimy myśleć już w drodze. Jeśli jedziemy samochodem, obowiązkowo zamontujmy rolety przeciwsłoneczne i fotelik. W przypadku wielogodzinnej jazdy róbmy częste postoje, by maluch mógł zmienić pozycję. A kiedy w aucie zrobi się gorąco, włączmy klimatyzację. Temperatura w środku nie powinna jednak różnić się więcej niż o pięć stopni od tej na zewnątrz – w przeciwnym wypadku dziecko szybko się zaziębi.

Cisza, spokój, relaks

Nad morzem lepiej zrezygnować z głośnych, popularnych kurortów: w ciszy i spokoju dziecko nie tylko szybciej się zaaklimatyzuje, ale będzie też bezpieczniejsze niż wśród tłumu plażowiczów. Podobnie na samej plaży – ulokujcie się tam, gdzie będzie lepiej maluchowi. Jeśli boi się wody, nie podchodźcie do niej zbyt blisko. Gdy zaś pokocha morskie kąpiele – usiądźcie na brzegu i bacznie go pilnujcie.

Uwaga na skórę maluszka

O delikatną skórę malucha musisz zatroszczyć się dwa razy bardziej niż o własną. Należy unikać plażowania w południe, kiedy słońce jest najbardziej inwazyjne. Niezależnie od pory dnia dziecko musi mieć także strefę cienia – nie zapominajmy więc o parasolu lub małym plażowym namiocie. Pamiętajmy też o nakryciu głowy i regularnym nawadnianiu pociechy. Wtedy zapewnimy mu maksimum ochrony. Obowiązkowo używajmy kremów z wysokim filtrem – najlepiej odpowiedniego dla skóry małych alergików. Nie puszczajmy też dziecka nago, by się doznało podrażnień. Na plaży najlepiej sprawdzą się pieluchy przystosowane do kąpieli, które nie chłoną wody tak, jak zwyczajne.

Na górskim szlaku

Jeśli decydujecie się na górską wyprawę, wybierzcie najodpowiedniejsze i łagodne szlaki i szerokie. Jeśli dziecko ma mniej niż trzy miesiące, powinno podróżować w wózku z dobrą amortyzacją i szeroko rozstawionymi kołami. Dla bezpieczeństwa warto też przypiąć je szelkami. W miejscach bardziej niedostępnych niezbędna będzie chusta. Pamiętajmy także o stroju „na cebulkę”.

W rytmie dziecka

Bez względu na to, czy wypoczywacie nad morzem czy w górach, ważne jest, by urlop toczył się zgodnie z rytmem dziecka. Nie nacieszycie się zwiedzaniem lub wielogodzinnymi wędrówkami, jeśli maluch będzie płakać i marudzić. Przestrzegajcie więc jego rytmu snu i jedzenia, a wszystkim wyjdzie to na dobre. Poza tym przebywajcie na powietrzu, ile tylko się da – to zawsze sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Ekspert, dr Miłosz Przybyszowski, pediatra Grupy LUX MED


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI