Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

cosmopolitan3
21 lipca 2016 in Styl Życia by redakcja

Najlepsze katamarany świata na sopockim molo

Znany żeglarz z Cosmopolitan Twarda 4 zawalczy w regatach Pucharu Świata.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

cosmopolitan2 To będzie prawdziwe święto dla wszystkich fanów żeglarstwa. W dniach 26-30 lipca 2016  odbędzie się w Sopocie 13. edycja regat Pucharu Świata –  Energa Sopot Match Race.

Tuż przy sopockim molo będzie można obserwować zmagania najpiękniejszych i najnowocześniejszych katamaranów świata M32 i jachtów Diamant 3000, których wyczyny są porównywane do żeglarskiej Formuły 1. Pływają na nich sławy światowego żeglarstwa, wielokrotni mistrzowie świata w match racingu, uczestnicy regat Volvo Ocean Race czy America’s Cup. W Sopocie nie zabraknie również polskiej załogi. Znany polski żeglarz Przemysław Tarnacki –  współtwórca idei sprowadzenia do Sopotu regat match racingowych – stanie w szranki ze swoimi kolegami z całego świata.cosmopolitan1

– Nie ma chyba bardziej kosmopolitycznego sportu niż jachting – twierdzi Tarnacki. – A match racing to szczególnie uwielbiana zarówno przez kibiców, jak i media dyscyplina. Ponieważ ścigają się ze sobą tylko dwa jachty, obowiązuje zupełnie inna taktyka. Mamy konkretnego jednego przeciwnika i możliwe są różne spektakularne triki. Bardzo mentalnie wymagająca formuła, a jednocześnie niezwykle widowiskowa, przypominająca szachy na wodzie.

Przemysław Tarnacki na co dzień mieszka w Warszawie, na 17. piętrze apartamentowca Cosmopolitan Twarda 4 założył Yachting Lounge – specjalne miejsce, w którym prezentuje klientom jachty i rozmawia o ich marzeniach żeglarskich. Cosmopolitan, któremu bliskie są idee sportowego fair play, jest również partnerem sopockich regat.

Impreza rozpocznie się od rejestracji i ważenie załóg we wtorek 26.07. o godzinie 10.00. Od 11.00 do 18.00 tego dnia będą się odbywały oficjalne treningi wokół sopockiego mola, a o 19.30 – losowanie jachtów. Zmagania najlepszych żeglarzy świata będzie można obserwować przez 4 kolejne dni, a zakończy je w sobotę 30 lipca finał, który będzie można obserwować w godzinach od 10.00 do 15.00.

Sopockie regaty to najważniejszy międzynarodowy cykliczny projekt żeglarski w Polsce. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka.

 

 

 


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI