Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

auris1

Nowości motoryzacyjne Toyoty – nowy Auris Hybrid

Auris właśnie przeszedł kurację odmładzającą. Wśród modeli, które dostępne są w salonach już od 18-19 lipca tego roku, znajdziemy również samochody hybrydowe. Poza poprawą estetyki wnętrza i nadwozia Aurisa, model otrzymał nowocześniejszy system bezpieczeństwa i zmodernizowany napęd hybrydowy.

Auris, następca Corolii, powstał w studiu ED2 pod francuską Niceą, a wersje silnikowe rozpieszczały klientów wyborem, w którym na szczególne wyróżnienie zasługuje hybryda – do dziś zajmująca pierwsze miejsce wśród alternatywnych jednostek na rynku. Warto wspomnieć, iż to Toyota spopularyzowała ten rodzaj napędu, a dzięki jej konsekwencji i jakości rozwiązania z hybryd korzystają dzisiaj nawet floty korporacyjne.

Pierwsza generacja modelu powstała w latach 2007-2012, a 20% tych aut w Polsce to właśnie napęd łączący energię benzynową i elektryczną (w Europie stanowią one ponad połowę!). Jednostki są na tyle efektywne, by legitymować się spalaniem paliwa na poziomie 3,8 l/100 km.

Nic więc dziwnego, że od pojawienia się na rynku, Auris w tej wersji silnikowej znalazł aż 200 tysięcy nabywców.

W roku 2012 nadjechał następca pierwszej generacji, a tradycja wspierania napędu hybrydowego została podtrzymana. Nie inaczej jest w wypadku najnowszego wydania Aurisa – liftingu generacji drugiej.

Nowy Auris tradycyjnie ma szansę spodobać się młodym, dynamicznym osobom, starszym wielbicielom prawdziwej jakości oraz przedsiębiorcom i korporacjom, dla których niezawodność to również lepsze wyniki finansowe na koniec roku i większa płynność biznesu. Jednocześnie popularność technologii hybrydowej szybko rośnie, i to nie tylko ze względu na rekordowo niskie koszty eksploatacyjne – wielu klientów dostrzega zalety Aurisa Hybrid również w cichej, płynnej i bezstresowej jeździe, a także w aspekcie ekologicznym – emisja dwutlenku węgla równajest bowiem 79 gramom na kilometr. Alternatywny rodzaj napędu w najnowszym wydaniu modelu będzie obfitował w kilka unowocześnień, dzięki czemu należy spodziewać się jeszcze lepszych wrażeń użytkowych.

Hybryda na wielu płaszczyznach wygrywa już teraz, na przykład w porównaniu z silnikami diesla. Hybryda nie ma turbosprężarki o zmiennej geometrii, dwumasowego koła zamachowego, filtra cząstek stałych, kolektora dolotowego o zmiennej długości, układu wtryskowego common-rail, a nawet rozrusznika czy alternatora z paskiem klinowym. Cały zespół napędowy objęty jest pięcioletnią gwarancją, a za układ akumulatorów Toyota ręczy przez okrągłe dziesięć lat (wymagając jedynie związanej z tym wizyty w serwisie raz do roku). Dodać należy, że akumulatory hybrydowe umieszczono pod tylną kanapą, nie mają więc wpływu na przestrzeń w kabinie.

Potencjalnych nabywców zainteresuje także, że Toyota prowadzi spore wsparcie w zakresie finansowania zakupu swoich aut, także dla podmiotów gospodarczych. Warunki Toyota Bank powodują, że leasing na samochód jest bardzo korzystny, a po uwzględnieniu szacowanych cen odsprzedaży auta (Auris jest w ścisłej czołówce trzymania wartości w wielu klasach samochodów *), opisywany model staje się niepodważalnym must have w zestawieniu do porównania.

Odnośnie wyglądu auta i konkretnych zmian, nie będziemy się jeszcze rozpisywać. Pojawienie się nowości w salonach jest wspierane w mediach, a wycieczkę do pobliskiego salonu Toyoty można planować już od zaraz.

* Aktualnie oferowana Toyota Auris TS 1.33 Active ma szacowaną wartość rezydualną po trzech latach użytkowania i 120 tysiącach przejechanych kilometrów na poziomie 49,4%


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI