Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

14 listopada 2015 in Styl Życia by redakcja

„Peace pour Paris”. Solidarni z Francją

Na portalach społecznościowych pojawił się nowy symbol solidarności z ofiarami zamachów we Francji. Autorem „Peace pour Paris” jest Jean Julien.

Jean Jullien/ Instagram

Jean Jullien/ Instagram

Grafika przedstawia wieżę Eiffla wpisaną w okrąg. Jest prosta, czarno-biała. W piątek wieczorem pojawiła się na Twitterze i początkowo jej autorstwo przypisywano tajemniczemu brytyjskiemu artyście street artu, Banksy’emu. Wkrótce okazało się, że stworzył ją Francuz mieszkający w Londynie, Jean Julien.„Peace pour Paris” jest szeroko udostępnianie na portalach społecznościowych jako wyraz solidarności z mieszkańcami Paryża, którzy od wczoraj żyją na beczce prochu. W mieście doszło do siedmiu tragicznych w skutkach ataków terrorystycznych.

Do ataku przyznało się Państwo Islamskie. W oficjalnym komunikacie dżihadyści informują że „Francja i wszyscy, którzy podążają jej drogą muszą wiedzieć o tym, że są głównym celem Państwa Islamskiego (….). Ten atak jest dopiero początkiem burzy i przestrogą dla tych, którzy chcą się zastanowić i wyciągnąć lekcję”. Islamiści piszą o „ośmiu braciach”, którzy mieli na sobie pasy z ładunkami wybuchowymi i broń, którymi posłużyli się w dokładnie wybranych miejscach. Według oświadczenia ofiarą zamachów miało paść co najmniej 200 osób. Władze francuskie są bardziej ostrożne, szacunki mówią o  ponad 120 zmarłych, kilkadziesiąt kolejnych osób walczy o życie.

źródło: Libération, L’Express


Warsztaty Wojciecha Eichelbergera w wersji online

Nie wstydź się wizyty u urologa! Działaj!

Patrząc na wydłużające się kolejki do lekarzy – szczególnie specjalistów – oraz czytając raporty o wydatkach ponoszonych na leki, można dojść do wniosku, że Polacy ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI