Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

14 listopada 2015 in Styl Życia by redakcja

„Peace pour Paris”. Solidarni z Francją

Na portalach społecznościowych pojawił się nowy symbol solidarności z ofiarami zamachów we Francji. Autorem „Peace pour Paris” jest Jean Julien.
Jean Jullien/ Instagram

Jean Jullien/ Instagram

Grafika przedstawia wieżę Eiffla wpisaną w okrąg. Jest prosta, czarno-biała. W piątek wieczorem pojawiła się na Twitterze i początkowo jej autorstwo przypisywano tajemniczemu brytyjskiemu artyście street artu, Banksy’emu. Wkrótce okazało się, że stworzył ją Francuz mieszkający w Londynie, Jean Julien.„Peace pour Paris” jest szeroko udostępnianie na portalach społecznościowych jako wyraz solidarności z mieszkańcami Paryża, którzy od wczoraj żyją na beczce prochu. W mieście doszło do siedmiu tragicznych w skutkach ataków terrorystycznych.

Do ataku przyznało się Państwo Islamskie. W oficjalnym komunikacie dżihadyści informują że „Francja i wszyscy, którzy podążają jej drogą muszą wiedzieć o tym, że są głównym celem Państwa Islamskiego (….). Ten atak jest dopiero początkiem burzy i przestrogą dla tych, którzy chcą się zastanowić i wyciągnąć lekcję”. Islamiści piszą o „ośmiu braciach”, którzy mieli na sobie pasy z ładunkami wybuchowymi i broń, którymi posłużyli się w dokładnie wybranych miejscach. Według oświadczenia ofiarą zamachów miało paść co najmniej 200 osób. Władze francuskie są bardziej ostrożne, szacunki mówią o  ponad 120 zmarłych, kilkadziesiąt kolejnych osób walczy o życie.

źródło: Libération, L’Express


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI