Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Police Nationale
Police Nationale
18 listopada 2015 in Styl Życia by redakcja

Pies policyjny Diesel ginie w akcji w Saint Denis

Pies to nie tylko przyjaciel na dobre i na złe. To także niedościgły ekspert w niektórych dziedzinach. Węch psa wykorzystuje się m.in. przy poszukiwaniu narkotyków i materiałów wybuchowych. Śmierć policyjnej suczki Diesel podczas obławy we Francji poruszyła internautów.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Police_NationaleW ubiegły piątek doszło do serii ataków terrorystycznych w Paryżu. Zginęło 129 osób, wielu rannych walczy o życie w szpitalach. Francuskie władze mówią o największej tragedii od czasów II wojny światowej. Śledztwo i poszukiwania zamachowców są absolutnym priorytetem dla policji i prokuratury.

Dziś rano elitarna jednostka policji RAID przeprowadziła nalot na dom na podparyskim przedmieściu, w Saint Denis. Akcja rozpoczęła się tuż po godz. 4 i trwała 7 godzin. Zginęło w niej co najmniej 2 terrorystów, w tym jedna kobieta, prawdopodobnie kuzynka głównego podejrzanego, która zdetonowała swoją kamizelkę z ładunkami wybuchowymi, stając się tym samym pierwszą kobietą kamikaze we Francji. Nie zginął nikt z policjantów, ale antyterroryści stracili psa szturmowego, 7-letnią suczkę Diesel rasy owczarek belgijski malinois.

Jeszcze przed zakończeniem interwencji na portalach społecznościowych policji pojawiła się informacja:

Diesel, 7 – letni owczarek malinos, pies szturmowy RAID zostały zabity przez terrorystów podczas toczącej się operacji w Saint-Denis.
Psy sztumowe i psy wyszykujące materiały wybuchowe: niezbędne w działaniach operacyjnych RAID.

Serwis LeRaid.free.fr opisuje owczarki malinois jako „doskonałych wojowników (…), które po jednym geście lub dźwięku rozpoznają, że rozpoczyna się akcja (…) W czasie akcji najczęściej opiekun nie może nic mówić, więc pies musi być na tyle inteligentny, zęby zrozumieć gest i odpowiednio zareagować”. W oddziale służy kilkanaście psów.

Około pół godziny po rozpoczęciu szturmu Diesel została skierowana, żeby sprawdzić obecność ładunków wybuchowych w pomieszczeniach i została zastrzelona zaraz po wejściu do środka. Jej śmierć wzruszyła internautów. „Dlaczego nic o niej nie mówią w wiadomościach, zasługuje na to tak samo jak ludzie”, „ten pies był na pewno bardziej ludzki od tych barbarzyńców”, komentowali.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI