Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Pies policyjny Diesel ginie w akcji w Saint Denis

Police Nationale
18 listopada 2015 in Styl Życia by redakcja
Pies to nie tylko przyjaciel na dobre i na złe. To także niedościgły ekspert w niektórych dziedzinach. Węch psa wykorzystuje się m.in. przy poszukiwaniu narkotyków i materiałów wybuchowych. Śmierć policyjnej suczki Diesel podczas obławy we Francji poruszyła internautów.

Police_NationaleW ubiegły piątek doszło do serii ataków terrorystycznych w Paryżu. Zginęło 129 osób, wielu rannych walczy o życie w szpitalach. Francuskie władze mówią o największej tragedii od czasów II wojny światowej. Śledztwo i poszukiwania zamachowców są absolutnym priorytetem dla policji i prokuratury.

Dziś rano elitarna jednostka policji RAID przeprowadziła nalot na dom na podparyskim przedmieściu, w Saint Denis. Akcja rozpoczęła się tuż po godz. 4 i trwała 7 godzin. Zginęło w niej co najmniej 2 terrorystów, w tym jedna kobieta, prawdopodobnie kuzynka głównego podejrzanego, która zdetonowała swoją kamizelkę z ładunkami wybuchowymi, stając się tym samym pierwszą kobietą kamikaze we Francji. Nie zginął nikt z policjantów, ale antyterroryści stracili psa szturmowego, 7-letnią suczkę Diesel rasy owczarek belgijski malinois.

Jeszcze przed zakończeniem interwencji na portalach społecznościowych policji pojawiła się informacja:

Diesel, 7 – letni owczarek malinos, pies szturmowy RAID zostały zabity przez terrorystów podczas toczącej się operacji w Saint-Denis.
Psy sztumowe i psy wyszykujące materiały wybuchowe: niezbędne w działaniach operacyjnych RAID.

Serwis LeRaid.free.fr opisuje owczarki malinois jako „doskonałych wojowników (…), które po jednym geście lub dźwięku rozpoznają, że rozpoczyna się akcja (…) W czasie akcji najczęściej opiekun nie może nic mówić, więc pies musi być na tyle inteligentny, zęby zrozumieć gest i odpowiednio zareagować”. W oddziale służy kilkanaście psów.

Około pół godziny po rozpoczęciu szturmu Diesel została skierowana, żeby sprawdzić obecność ładunków wybuchowych w pomieszczeniach i została zastrzelona zaraz po wejściu do środka. Jej śmierć wzruszyła internautów. „Dlaczego nic o niej nie mówią w wiadomościach, zasługuje na to tak samo jak ludzie”, „ten pies był na pewno bardziej ludzki od tych barbarzyńców”, komentowali.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI