Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
11 czerwca 2015 in Styl Życia by redakcja

Piwoszki sięgają po „męski napój”

Sezon wakacyjny na półmetku. Upały powodują, że nie tylko chętnie, ale i z konieczności sięgamy po różne napoje, a jednym z najczęściej wybieranych jest piwo. Chociaż w wynikach badań panie twierdzą, że to napój dla mężczyzn to jednak współczesne kobiety coraz chętniej sięgają po małe jasne.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Benjamin Franklin mawiał, że piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha i chce byśmy byli szczęśliwi. Coraz więcej przedstawicielek płci pięknej śmiało mogłoby się podpisać pod tym zdaniem. Ostatnie badania opublikowane przez Friends of Glass przed Narodowym Dniem Piwa obchodzonym w Wielkiej Brytanii pokazują, że choć panie postrzegają piwo raczej jako napój męski, to z chęcią spróbowałyby go jeżeli byłoby im podane w smukłej i zgrabnej szklance. Dodatkowo aż 84% kobiet uważa, że piwo najlepiej smakuje w szkle, a nie w plastiku lub puszce.

Jane Payton, piwny brytyjski sommelier roku 2014 i 2015 twierdzi, że kobiety i piwo wiele łączy. „W Egipcie, Sumerze oraz później w Babilonii czy Germanii, produkcją piwa zajmowały się wyłącznie kobiety, gdyż tylko to rzemiosło znajdowało się pod opieką bóstw żeńskich. Obecnie dużą popularnością wśród pań cieszą się nie tylko piwa smakowe, ale też trunki wyrabiane w małych browarach regionalnych” – mówi Jane Payton. – Piwo również podkreśla smak wielu potraw, dlatego tez bardzo często kobiety wykorzystują je w kuchni – ciemne do mięs, a jasne do…naleśników.

Z raportu Homo Homini wynika, że 20% naszych rodaczek pije piwo przynajmniej raz w tygodniu, a ponad 12% sięga po złoty trunek raz w miesiącu. Nie bez znaczenia są również właściwości prozdrowotne piwa. Naukowcy z Uniwersytetu Waszyngtona odkryli, że ciemne piwo zawiera więcej przeciwutleniaczy niż jego jasny odpowiednik i tyle samo antyoksydantów, co czerwone wino. Ponadto zawiera wiele witamin z grupy B.

Źródło: Kompania Piwowarska


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI