Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Podróż do Porto. Co zwiedzić?

123rf.com
31 maja 2016 in Styl Życia by redakcja
Porto to drugie co do wielkości miasto Portugalii. Leży na wzgórzach przy ujściu rzeki Douro do Oceanu Atlantyckiego. Łączy w sobie ślady dawnej Portugalii z nowoczesnym centrum gospodarczym. Warto włączyć wizytę w tym mieście do wakacyjnych planów. 

W Porto na pewno warto zwiedzić stare miasto, które znajduje się na liście UNESCO. Przypomina ono ono okres handlowej świetności, która w XVIII w. zapoczątkowali Anglicy. W ślad za nimi przybyli Norwegowie, Niemicy i Holendrzy. Dzięki ich interesom miasto bogaciło się z dnia na dzień.

123rf.com
Na starym  mieście wciąż można podziwiać wiele zabytkowych budynków. Giełda towarowa Palácio da Bolsa to imponujący przepychem gmach, w którym odbywały się transakcje handlowe. Na szczególną uwagę zasługuje bogato zdobiona Sala Arabska (Salão Árabe) oraz reprezentacyjny Dziedziniec Narodów (Pátio das Nações) z herbami 20 krajów, z którymi Portugalia prowadziła interesy i utrzymywała dobre relacje polityczne.

123rf.com

Obok znajduje się gotycki kościół św. Franciszka (Igreja de São Francisco). Ma misterne zdobienia na kolumnach, ołtarzu, w nawach i na suficie, które wykonano z bogato złoconego drewna. Dziś w kościele znajduje się muzeum (Museu da Ordem Terceira da Igreja de S. Francisco):

123rf.com

Pięknymi barokowymi dekoracjami może pochwalić się także Romańska katedra Sé. W polożonej nw lewej nawie kaplicy Najświętszego Sakramentu znajduje się srebrny ołtarz uznawany za ważne dzieło portugalskiego złotnictwa. W krużgankach można natomiast podziwiać ogromne, biało-niebieskie płytki ceramiczne azulejos nawiązujące do „Pieśni nad pieśniami”.

Strony: 1 2 3


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI