Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
31 maja 2016 in Styl Życia by redakcja

Podróż do Porto. Co zwiedzić?

Porto to drugie co do wielkości miasto Portugalii. Leży na wzgórzach przy ujściu rzeki Douro do Oceanu Atlantyckiego. Łączy w sobie ślady dawnej Portugalii z nowoczesnym centrum gospodarczym. Warto włączyć wizytę w tym mieście do wakacyjnych planów. 

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W Porto na pewno warto zwiedzić stare miasto, które znajduje się na liście UNESCO. Przypomina ono ono okres handlowej świetności, która w XVIII w. zapoczątkowali Anglicy. W ślad za nimi przybyli Norwegowie, Niemicy i Holendrzy. Dzięki ich interesom miasto bogaciło się z dnia na dzień.

123rf.com
Na starym  mieście wciąż można podziwiać wiele zabytkowych budynków. Giełda towarowa Palácio da Bolsa to imponujący przepychem gmach, w którym odbywały się transakcje handlowe. Na szczególną uwagę zasługuje bogato zdobiona Sala Arabska (Salão Árabe) oraz reprezentacyjny Dziedziniec Narodów (Pátio das Nações) z herbami 20 krajów, z którymi Portugalia prowadziła interesy i utrzymywała dobre relacje polityczne.

123rf.com

Obok znajduje się gotycki kościół św. Franciszka (Igreja de São Francisco). Ma misterne zdobienia na kolumnach, ołtarzu, w nawach i na suficie, które wykonano z bogato złoconego drewna. Dziś w kościele znajduje się muzeum (Museu da Ordem Terceira da Igreja de S. Francisco):

123rf.com

Pięknymi barokowymi dekoracjami może pochwalić się także Romańska katedra Sé. W polożonej nw lewej nawie kaplicy Najświętszego Sakramentu znajduje się srebrny ołtarz uznawany za ważne dzieło portugalskiego złotnictwa. W krużgankach można natomiast podziwiać ogromne, biało-niebieskie płytki ceramiczne azulejos nawiązujące do „Pieśni nad pieśniami”.

Strony: 1 2 3


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI