Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
13 sierpnia 2015 in Styl Życia by redakcja

Podróże służbowe mogą być przyjemne

Podróże służbowe stanowią czasem nieodzowny element aktywności zawodowej. Częste wyjazdy mogą być jednak bardzo meczące. Lotniskowe poczekalnie, przemieszczanie się z miejsca na miejsca i w końcu biznesowe spotkania z klientami z czasem zlewają Ci się w całość. Jak przy tym wszystkim znaleźć chwilę oddechu?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Kiedy praca wymaga od Ciebie licznych podróży służbowych i w związku z tym nie masz czasu dla siebie, postaraj się wykorzystać biznesowe wyjazdy również na odpoczynek.

Przygotuj się przed podróżą

Zanim wyruszysz w podróż, warto kilka dni wcześniej przygotować sobie „plan działania”. Skorzystaj z potęgi Internetu i zorientuj się co ciekawego do zobaczenia i zrobienia czeka Cię na miejscu.

Poradź się miejscowych

Zazwyczaj bardzo pomocni są pracownicy hotelu, w którym mieszkasz. Znają miasto i okolice, chętnie doradzą Ci co zobaczyć, gdzie dobrze zjeść oraz jak najwygodniej dojechać w konkretne miejsca.

Skorzystaj z wiedzy swojego klienta

Jeżeli odwiedzasz klientów w ich rodzinnych miejscowościach, przy okazji prowadzenia biznesowych rozmów, zapytaj co ciekawego można robić na miejscu. – Zacznij planować od razu po ustaleniu daty spotkania, dzięki czemu będziesz miał czas na kupienie biletów na ciekawe wydarzenia czy zrobienie rezerwacji – przekonuje Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Zaplanuj dodatkowy dzień na odpoczynek

Trudno w jednym momencie przełączyć się z pracy na pełnych obrotach na relaks. Dlatego zastanów się nad przeznaczeniem jednego dnia podróży służbowej na prywatne aktywności.

Zaplanuj jeden dzień na zwiedzanie okolicy, nie umawiaj żadnych spotkań. Dzięki temu będziesz miał odrobinę przyjemności ze służbowego wyjazdu i nabierzesz energii do dalszej pracy.

A kiedy ten wolny dzień już nadejdzie, najlepiej wyłącz służbowy telefon.

Informuj swojego szefa

– Jeżeli planujesz połączyć biznes z przyjemnościami w czasie podróży służbowej, dopilnuj, by szef wiedział o prywatnej stronie Twojego wyjazdu – podkreśla ekspert. Poinformuj go o tym, w jaki sposób biznesowe wydatki i prywatne koszta będą rozdzielone. Przykładowo, jeżeli kończysz spotkania służbowe przed południem i mógłbyś już wrócić do domu, ale chcesz poświęcić jeszcze kilka godzin na poznanie nowego miasta, popołudniowe wydatki powinieneś pokryć z własnych środków.

Postaraj się zaoszczędzić

Jeżeli Twój pracodawca ma wątpliwości co do przedłużenia wyjazdu, nawet jeżeli koszt jego prywatnej części pokrywasz z własnych pieniędzy, jest na to rada. Planując podróż: terminy, hotele, środki transportu itp., postaraj się zaoszczędzić firmowe pieniądze. W tej sytuacji wątpliwości szefa powinny zostać rozwiane.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI