Podróże znaków Zodiaku (2)

123rf.com

Najdalej w nieznane pojedzie Strzelec, najbardziej ruchliwe wakacje spędzą Bliźnięta. Byk odpocznie dobrze tylko w luksusach a Koziorożca trudno będzie namówić na ryzykowną eskapadę. A jak podróżują pozostałe znaki Zodiaku?
Podróże znaków od Barana do Panny TUTAJ

reklama

Waga żyje po to, by kochać i być kochaną, bo to wenusjański znak. A dokładniej: by żyć w partnerskim związku. Bo Waga wcale nie jest wodnym znakiem uczuciowym tylko powietrznym – intelektualnym. Potrzeba jej towarzysza przede wszystkim do wymiany myśli a także oprawy dla jej piękna, kobiecości. Ona chce harmonijnie współdziałać, wdziękiem werbować pomocników, doświadczać swoich talentów negocjacyjnych. Doskonale się czuje otoczona najwyższej klasy estetyką, sztuką, klimatami trendy. Jest dobra w bezwysiłkowym promowaniu się, kulturalnych dyskusjach, pójściu na kompromis dla świętego spokoju. Umiłowanie wygody i skłonność do luksusu mogą ją zgubić.

Waga na wakacjach chce poleniuchować, ale w dobrym stylu. Z pewnością wybierze jakieś modne miejsce urządzone z wyczuciem i klasą. Nie pojedzie tam, gdzie masy, bo lęka się pospólstwa, brzydoty i głupoty. Będzie chciała odpocząć, ale nie w zupełnym odcięciu od świata. Waga ma w sobie coś z artystki i intelektualistki, więc chętnie będzie czarować swym urokiem na wernisażach czy w miejscu na kształt literackiego salonu. I co najważniejsze: na wakacje nie wybierze się sama. Zawsze z towarzyszem u boku. Bo kto będzie dźwigał jej walizki pełne modnych ciuszków i książek?

Skorpion fascynuje się ciemną stroną mocy. Jest jak jedna wielka tajemnica, którą magnetyzuje wszystkich wokół. Intensywnie czuje, cierpliwie działa, myślami przeszywa najgłębsze warstwy nieświadomości. Odznacza się wielką psychiczną siłą, dlatego w życiu ma dokładnie to, czego chce. A chce nie byle czego. Dla Skorpiona liczy się jedynie prawda, nie straszne są mu trudy i dojście do celu po trupach. Jest mistrzem w kontrolowaniu sytuacji. On zawsze włada. Ale nie wprost, tylko pociąga za sznurki jako szara eminencja. Kasa w jego życiu się liczy, jest jego narzędziem kontroli. Lubuje się we wszystkim, co niesamowite i naznaczone jego priorytetami. Oddany tym, których kocha, opiekuńczy, skrajnie wrażliwy a przy tym introwertyczny Trudny, mocno seksualny, niebezpieczny.

Skorpion należy do znaków luksusowych, więc i on na wakacje sporo wyda. Szuka skrajnych emocji, więc może zdecydować się na wyprawę, która mu ich dostarczy. Leżenie na plaży szybko go znudzi, on woli jakąś jazdę po bandzie albo zgłębianie tajemnic. Skorpion jest zwykle w jakimś procencie okultystą, więc z podziwu godnym zapałem zgłębiać będzie tajemnice kultów, miejsc mocy czy odwiedzi szamańskiego uzdrowiciela. Jest najbardziej seksownym znakiem, zatem zadba by wakacje dostarczyły my również tego typu rozkoszy.

Strzelec to podróżnik przez wielkie P. Osoby, które są solarnymi Strzelcami bądź mają ten znak silnie zaznaczony w horoskopie urodzeniowym, nie usiedzą na miejscu. Zgodnie ze swoim ognistym temperamentem przemierzają świat wzdłuż i wszerz. Ale nie czynią tego bezrefleksyjnie i bez przyczyny. Energia Strzelca jest nastawiona na wyższe ideały, to filozof, budowniczy systemów wyjaśniających istotę świata, dyskutant oddający się akademickim rozważaniom. Osoba niezależna, całkowicie wolna, hojna, wesoła, szczera do bólu. Każdy Strzelec zmierza prosto do celu i nie lęka się porażek. Takie słowo nie jest obecne w jego życiu. Za to życie w wykonaniu Strzelca jest pasmem przygód.

Strzelcowi można pozazdrościć, że jest ulubieńcem losu, ma szczęście. Dla niego wakacje właściwie trwają przez cały rok. On nie potrzebuje miesięcy letnich, żeby wyruszyć w siną dal. Nieustannie wołają go dalekie kraje i obce kultury oraz religie. W każdym momencie jest gotowy, by wybrać się w podróż na kraniec świata. Ale nie po to, żeby jak Baran być gdzieś pierwszy czy zaryzykować. Podróże Strzelca mają wymiar duchowy, mają jakiś wyższy cel. Podobnie jak Bliźnięta Strzelec lubi zmieniać miejsca, ale zgłębi je dokładniej i będzie na ich temat filozofował. Strzelce bez problemu porozumiewają się w językach obcych, uwielbiają zagranicę. Często w końcu, po wielu podróżach, osiadają na obczyźnie.