Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Whirlpool infografika (2)
18 czerwca 2015 in Styl Życia by redakcja

Pokaż mi lodówkę, a powiem Ci kim jesteś

Czy lodówka jest dla Ciebie częścią aranżacyjną wnętrza, na której wieszasz pamiątkowe magnesy z podróży? Jeśli tak, to jesteś Polakiem albo Brazylijczykiem. A może ważniejsze w lodówce jest funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni, jak deklarują Szwedzi i Holendrzy?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Lodówki są odbiciem współczesnego stylu życia – kulturalnego, socjologicznego i ekonomicznego postępu. Gdyby ktoś zrobił zdjęcie Twojej lodówki i opublikował je na jednym z portali społecznościowych, to właśnie to zdjęcie mówiłoby o Tobie bardzo wiele: nie tylko co jesz, ale także jakie smaki lubisz, jakie wyznajesz wartości, z kim żyjesz. Po otworzeniu swojej lodówki przed kimś nie ma się już żadnych sekretów!

Whirlpool przeprowadził badania we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Polsce, Rosji i Szwecji.

Dzięki przeprowadzonym badaniom wiemy, że jedna na trzy osoby ceni swoją lodówkę za jej kluczowe działanie – przechowywanie i ochrona tego co jemy. 56% ankietowanych wierzy, że lodówka odzwierciedla całość ich stylu życia. Polacy, Brytyjczycy i Rosjanie w szczególności cenią sobie nadawanie indywidualnego charakteru swoim chłodziarkom poprzez ozdabianie ich: magnesami z podróży, zdjęciami rodziny albo listą zakupów. Natomiast w Belgii, Holandii i Szwecji lodówki, jak i całe kuchnie, cechuje przede wszystkim minimalizm i ład. Z kolei Włosi i Francuzi mają obsesję na punkcie stworzenia lodówek praktycznych, ale jednocześnie miłych dla oka.

Kuchnia odgrywa ważną rolę w naszym życiu: 56% Europejczyków lubi spędzać czas w kuchni i w ten sposób wyrażać swoją kreatywność. Włosi i Rosjanie widzą swoje kuchnie jako schronienie przed zewnętrznym światem, gdzie mogą naładować baterie, takie przekonanie jest rzadsze u Szwedów, Belgów i Duńczyków, dla których kuchnia ma po prostu spełniać swoją rolę.

Jak często Europejczycy robią zakupy?

W całej Europie supermarkety działają według tygodniowego planu dostaw zawierającego zaopatrzenie w paczkowaną żywność. Na szczęście niektóre kraje jeszcze nie porzuciły codziennego kupowania świeżych produktów takich jak owoce, warzywa, mleko, ser i mięso. Liderem w tej kategorii jest Polska, która przyjęła ten dobry nawyk, aby uniknąć niepotrzebnego marnowania jedzenia. Włosi kupują świeże warzywa i owoce każdego dnia, czyli z taką samą częstotliwością, z jaką Rosjanie nabywają mleko, jogurt i gotowe dania obiadowe. W Wielkiej Brytanii istnieje zwyczaj codziennego picia szklanki mleka, dlatego też Brytyjczycy kupują mleko trzy razy tygodniowo. Belgowie i Duńczycy kupują warzywa i mięso przynajmniej dwa razy w tygodniu, a we Francji i Szwecji częste jest robienie zapasów i zakupów w dużych sklepach tylko raz w tygodniu.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI