Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
5 sierpnia 2015 in Styl Życia by redakcja

Polak żyje świadomie

Polacy są jednym z najbardziej świadomie żyjących narodów w Europie. Coraz częściej robimy zakupy w przemyślany sposób, planujemy menu dla całej rodziny z wyprzedzeniem, kupujemy sezonowe, niepaczkowane produkty, a także chętnie korzystamy z technologii, które nam to ułatwiają.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Dzięki temu nie tylko dbamy o naszą planetę, ale również oszczędzamy czas i pieniądze. Aż 75% z nas segreguje odpady, 71% nie kupuje paczkowanej żywności, a 55% deklaruje, że na własnym balkonie hoduje owoce i warzywa.

JAK TO WYGLĄDA W EUROPIE?

  • Conscious life ten styl życia charakteryzuje: świadoma i mądra konsumpcja; zmniejszanie ilości wyrzucanego jedzenia; nierzadko kupowanie produktów niepaczkowanych i sezonowych – jest to efektem mocno zakorzenionych wartości, które są wyznacznikiem zrównoważonego zachowania i życia. Polska, na równi z Włochami, Wielką Brytanią i Francją, najmocniej identyfikuje się z tym stylem życia, co ma ogromny wpływ na jego przenikanie i rozprzestrzenianie się w całej Europie.
  • Tetris life– to filozofia, której istotą jest połączenie się ludzi, rzeczy, miejsc i czasu w pełnym obowiązków życiu rodzinnym i pracy. Ten styl życia jest często wykorzystywany w codziennym zbilansowanym życiu. Powstał w Europie na fundamentach wynikających z braku czasu i ogromnej chęci zaoszczędzenia go poprzez wprowadzanie efektywnych i efektownych działań.
  • Shared life – styl życia opierający się na socjologiczno-ekonomicznych zjawiskach, które polegają na dzieleniu się nie tylko produktami i usługami, ale wszystkimi aspektami codziennego życia, w tym jedzeniem i wspólnym spożywaniem posiłków.
  • Seamless life– to praktyczne i wydajne używanie nowych materiałów i technologii – ten sposób postępowania wciąż jest daleki od stania się dzienną normą. Pragnienie, aby technologia stała się jeszcze bardziej satysfakcjonująca i użytkowa będzie w najbliższej przyszłości chętnie poruszanym tematem.
  • Nomadic life – styl życia skoncentrowany przede wszystkim na spontaniczności, przeznaczeniu i zmienności – jest to bardziej codzienna praktyka niż wspólnie dzielona wartość. Bycie koczownikiem jest sposobem na eksperymentowanie, jednak nie jest to stały pogląd.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI