Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

monika_koronaziemi_01
31 grudnia 2015 in Styl Życia by redakcja

Polka zdobyła Koronę Ziemi!

Polska podróżniczka Monika Witkowska po raz kolejny dokonała rzeczy niemożliwych! Podjęła wyzwanie i 30 grudnia zdobyła szczyt - Mt Vinson na Antarktydzie, ostatni z brakujących do zdobycia przez nią Korony Ziemi.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Monika Witkowska od wielu lat przemierza świat! Odwiedziła już ponad 180 krajów! Jej  pasją są podróże, samodzielne wyprawy globtroterskie, w pojedynkę, z namiotem, autostopem lub lokalnymi środkami lokomocji. Podróże łączy ze swoją drugą pasją, wspinaczką wysokogórską. Ma za sobą liczne wejścia na szczyty Himalajów, Andów, Kaukazu i Alp, włącznie z Mt Everestem (2013 rok), a aktualnie zdobyła Koronę Ziemi (najwyższe szczyty wszystkich kontynentów). Szczyt Mt Vinson na Antarktydzie był tym ostatnim, brakującym do Korony! Było to bardzo duże wyzwanie, głównie ze względu na trudność dotarcia i wymagające warunki pogodowe (w nocy temperatury dochodzą do minus 40 stopni C).

„Mam zaszczyt poinformować Was, że udało nam się zdobyć Mt Vinson!Dziękuję za wsparcie i trzymanie kciuków! Udało się ich nie odmrozić, choć temperatury sięgały minus 30 stopni Celsjusza. Pogoda była w sumie łaskawa i mamy nadzieje, że będzie dalej. Cieszę się, że spełniłam marzenie zdobycia Korony Ziemi. I pora na następne marzenia!” pisała na swoim profilu Monika Witkowska po zdobyciu szczytu.

Tuż po zdobyciu szczytu Mt Vinson, Monika Witkowska planuje kolejny wyczyn, którym będzie próba opłynięcia legendarnego Przylądka Horn na małym, 10-metrowym jachcie w zaledwie trzyosobowej załodze. Również na tym polu polska podróżniczka ma wiele osiągnięć. Do jej najważniejszych rejsów należało półroczne żeglowanie przez Pacyfik i Atlantyk, pokonanie Przejścia Północno-Zachodniego (od Grenlandii na Alaskę, ponad arktyczną Kanadą i Alaską), pierwsze w świecie opłynięcie Czukotki oraz dotarcie do polskiej bazy antarktycznej (jako pierwszy jacht w historii)!


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI