Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
21 maja 2016 in Styl Życia by redakcja

Polki mają za dużo kompleksów

Polki wolą więcej zasłaniać, niż odkrywać. I to wcale nie kwestia temperamentu, lecz kompleksów. Większość kobiet uważa, że waży za dużo, ma za małe piersi i nieodpowiednią sylwetkę, którą lepiej ukryć pod płaszczem.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Polki są bardzo krytyczne wobec siebie, o wiele bardziej niż Włoszki, Francuzki czy Niemki, które z wiekiem nabierają dystansu do swojej urody. Z najnowszej sondy katowickiej kliniki Lipoline Estetic wynika, że w aż 91 proc. kobiet w Polsce codziennie walczy z kompleksami związanymi z wyglądem.

  • Dodatkowe kilogramy i krągłości są źródłem zmartwień dla blisko 70 proc. kobiet.
  • W kompleksy wpędzają także piersi. Zmienić ich kształt, rozmiar lub symetrię chciałoby aż 64 proc zapytanych.
  • Oponka i fałdka spędza sen z powiek blisko 60 proc. respondentek.
  • Ale to nie koniec, bo Polkom nie podobają się także ich uda, kształt pupy, owłosienie, a nawet … uroda części intymnych.
  • 31 proc. pań mówi wprost, że problemem jest cała sylwetka, która przypomina za bardzo gruszkę lub jabłko.
  • Negatywnie Polki podchodzą także do starzenia się. Aż 42 proc. pań nie lubi swoich zmarszczek na twarzy, ukrywając je pod grubym make-up’em.

Coraz więcej kobiet decyduje się więc na korekty wyglądu. Aż 71 proc. uczestniczek sondy deklaruje gotować do poddania się zabiegowi, który „wyleczyłby” je z kompleksów, zapewniając płaski brzuch, jędrną pupę i gładką skórę.

„Polki traktują wizytę w klinice medycyny estetycznej jak terapię. Zabieg ma skorygować ciało, ale także poprawić samopoczucie, zmotywować i dodać pewności siebie. Na topie są dziś przede wszystkim zabiegi wyszczuplające, modelujące ciało i anti-agingowe, dokładnie te, które pozwalają skorygować przyczyny kompleksów”, mówi Katarzyna Mrukwa-Sułot, kosmetolog z kliniki Lipoline w Katowicach.

Nic więc dziwnego, że coraz częściej mówi się o terapeutycznych zaletach zabiegów medycyny estetycznej. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Bazylei zabieg, który eliminuje przyczynę kompleksów, sprawia, że zaczynamy postrzegać siebie i życie w lepszym świetle. Analizując blisko 2000 przypadków, naukowcy dowiedli, że osoby, które zdecydowały się na korektę swojego wyglądu lub sylwetki, nie tylko czuły się zdrowsze po zabiegu, ale także były mniej zestresowane, bardziej pewne siebie i otwarte na otoczenie.

Ale czy faktycznie Polki mają się czego wstydzić? Obok Estonek, Ukrainek i Włoszek najczęściej trafiają do zestawień najpiękniejszych kobiet w Europie. Co więcej, portal Ranker.com głosami ponad 15 tys. użytkowników umieścił Polki na wysokim 3 miejscu, tuż za Litwinkami i Szwedkami.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI