Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
26 października 2015 in Praca i Finanse by redakcja

Co powinno znaleźć się w CV studenta?

Wielu studentów w czasie studiów odbywa praktyki lub staże, a nawet pracuje zawodowo. Co napisać w rubryce „doświadczenie”, gdy szuka się pracy po raz pierwszy? Dobrze przygotowany dokument może być przepustką do kariery.

Pierwszy krok do przygotowania aplikacji to analiza ogłoszenia o pracę: warto sprawdzić, jakich kompetencji i umiejętności oczekuje pracodawca, i zastanowić się, jak odpowiednio przedstawić własne osiągnięcia w życiu licealnym lub studenckim.

„Warto pamiętać, że w trakcie studiów, działając w kołach naukowych, organizacjach studenckich czy jako wolontariusz w stowarzyszeniach pozarządowych, zdobywamy doświadczenie, które także ma znaczenie dla pracodawców. Dorywcza praca np. hostessy czy barmana również może być warta pokazania w CV. Opiszmy, jak takie doświadczenie przełożyło się na rozwój naszych umiejętności cenionych przez pracodawców np. obsługa klienta, umiejętność pracy pod presją czasu czy wielozadaniowość”, doradza Agnieszka Bieniak, Dyrektor HR w Grupie Pracuj.

W przygotowaniu profesjonalnego CV pomocne są narzędzia takie jak Kreator CV dostępny bezpłatnie na portalu Pracuj.pl, który umożliwia przygotowanie czytelnego dokumentu i podpowiada kolejne kroki. Z tak zredagowanym dokumentem można już składać aplikację.

Dobrym sposobem na skonfrontowanie własnych oczekiwań i wyobrażeń dotyczących rynku pracy z opiniami ekspertów i oczekiwaniami pracodawców jest wizyta na targach pracy. Podczas tegorocznej edycji targów Absolvent Talent Days, których partnerem strategicznym jest Pracuj.pl, znajdą się Strefy Konsultacji CV. W strefach tych studenci i absolwenci będą mogli skorzystać z porad profesjonalistów, porozmawiać o możliwościach rozwoju zawodowego czy wykonać zdjęcie biznesowe. Na gości targów czeka także wiele prelekcji i szkoleń dotyczących nie tylko poszukiwania pracy, ale i samego przebiegu procesu rekrutacji.

W poszukiwaniach informacji na temat pracy warto również korzystać z kompendiów, w których zawarte są wizytówki kluczowych pracodawców, a także porady czy case study prezentujące rozwój zawodowy wybitnych menadżerów. Takie publikacje dostarczają zarówno konkretnej wiedzy, jak i inspiracji do rozwoju. Jedną z takich publikacji, jest przygotowywany co roku w październiku przewodnik „Pracodawcy” wydawany przez Pracuj.pl dostępny na targach pracy, w studenckich biurach karier, na uczelniach i w akademikach.

Źródło danych: Raport Pracuj.pl Studenci i absolwenci na rynku pracy 2014 r.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI