Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
23 stycznia 2015 in Praca i Finanse by redakcja

Gdzie najłatwiej znaleźć pracę?

Z corocznego raportu portalu Pracuj.pl wynika, że rok 2014 był dobry na rynku pracy. Najbardziej dynamiczny wzrost widać w sektorze firm najmniejszych, zatrudniających do 10 osób. Zdaniem Przemysława Gacka, prezesa zarządu Grupy Pracuj S.A. nie wiadomo, czy liczba ogłoszeń będzie nadal rosła równie dynamicznie jak przez ostatnie 2 lata z uwagi na niestabilną sytuację polityczną na Wschodzie i niepewność finansowa w strefie Euro, ale ostatni kwartał pokazuje optymizm pracodawców.

W jakiej branży najłatwiej było znaleźć pracę w 2014 r.?

Pierwsza piątka nie uległa zmianie w stosunku do roku poprzedniego:

  1. handel i sprzedaż;
  2. bankowość, finanse i ubezpieczenia;
  3. telekomunikacja i zaawansowane technologie;
  4. przemysł ciężki;
  5. budownictwo i nieruchomości.

Po kilkuletniej zapaści „na prostą wychodzi ” turystyka, hotelarstwo i gastronomia – odnotowano niemal 30% wzrost ogłoszeń o pracę. Stabilnie prezentuje się także transport i logistyka – podobnie, jak w poprzednim roku zaobserwowano wzrost liczby ofert pracy o niemal ¼.

W 2014 r. najwięcej ofert pracy było dla handlowców, pracowników do spraw obsługi klienta oraz specjalistów do spraw finansów i IT. Wśród ogłoszeń dla finansistów szczególnie wzrosło zapotrzebowanie na pracowników bankowości.

Największy wzrost zapotrzebowania odnotowano na:

  • pracowników związanych z turystyką,
  • pracowników produkcji,
  • logistyków,
  • specjalistów z obszaru HR oraz zarządzania zasobami ludzkimi,
  • handlowców i budowlańców w sektorze budownictwa i nieruchomości.

Według raportu Pracuj.pl najłatwiej znaleźć pracę w województwie mazowieckim (74% ofert z Warszawy), wielkopolskim, dolnośląskim oraz małopolskim. Prawdopodobnie częściowo wynika to z faktu, że lokalizacje te są chętnie wybierane na centra usług wspólnych.

„Po ostatnim kryzysie pracodawcy zwiększają zatrudnienie w sposób ostrożny, jednak zapotrzebowanie na pracowników systematycznie rośnie”, dodaje Przemysław Gacek.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI