Jak być produktywną w pracy?

123rf.com

Masz wrażenie, że czas w pracy przecieka ci przez palce, a lista zadań wcale nie robi się krótsza pod koniec dnia pracy? Trzeba to zmienić!
Oto kilka wskazówek, które pomogą ci lepiej zarządzać czasem w pracy:

  • nie myl „bycia bardzo zajętą” z produktywnością. To, że co chwila odbierasz kolejne telefony, odpowiadasz na maile (nie zawsze służbowe) i biegasz po piętrach z papierami, nie oznacza, że twoja praca posuwa się do przodu. Spójrz z boku i zastanów się, ile z rzeczy, które robisz, przynosi rezultat w postaci wykonania zadania.
  • nie myl czegoś, co jest pilne, z czymś, co jest ważne. Często te dwie rzeczy nie idą w parze. Czasem to pilne może jednak poczekać (np. odpowiedź na maila), a to ważne będzie świadczyło o twojej pracy.
  • ustaw sobie plan dnia: od najważniejszych po mniej ważne rzeczy. Nie marnuj swojego czasu na rzeczy bezproduktywne.
  • wypisz codziennie rano listę wszystkich rzeczy do zrobienia i odhaczaj aż do końca. A to, czego nie zdążysz, wpisz jako punkt pierwszy na kolejny dzień. Przyjemności, typu Facebook czy to, co cię zwykle w ciągu dnia rozprasza, zostaw na sam koniec pracy, jak nagrodę, na którą zasłużyłaś.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link