Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
3 września 2014 in Praca i Finanse by redakcja

Jak znaleźć pracę, którą pokochasz

Leo Babauta twierdzi, że to rzecz absolutnie wykonalna, ale trzeba najpierw trochę poszukać. I wie, co mówi. Sam jest autorem jednego z najpopularniejszych blogów na świecie – ZEN HABITS.

PO PIERWSZE: uwierz w siebie. Ludzie nie szukają pracy, którą by pokochali, bo sądzą, że nie są wystarczająco dobrzy. To bzdura! – twierdzi Leo Babauta. I dodaje: Nie tylko jesteś wystarczająco dobra, jesteś idealna! A jeśli do tej pory ponosiłaś porażki, pomyśl, że dzięki nim stałaś się lepsza.

PO DRUGIE: ośmiel się pytać. Jeśli nie wiesz, czym lubisz się zajmować, zrób listę. Zapisz, co jest twoim hobby, o czym lubisz czytać, o czym chętnie rozmawiasz, jakie są twoje marzenia. Wypisz też swoje mocne strony, talenty. Jeśli masz z tym problem, zapytaj bliskich i przyjaciół. Może boisz się dostrzec rzeczy, które masz przed swoimi oczami.

PO TRZECIE: podejmij działanie. Wykonaj parę telefonów, umów się na jakieś spotkanie, wypełnij kwestionariusz predyspozycji zawodowych. Działaj!

PO CZWARTE: poznawaj nowe rzeczy. Naucz się obcego języka, zapisz się na jakieś zajęcia, czytaj nowinki z różnych dziedzin. Wyłam się z ram!

PO PIĄTE: kiedy znajdziesz coś wartego uwagi, idź za tym! Czytaj o tym, ucz się, próbuj i stawaj się w tym najlepsza.

PO SZÓSTE: zrób mały, łatwy test. Nie wierzysz na przykład, że mogłabyś prowadzić blog? Wejdź na darmowy WordPress, utwórz konto i napisz krótki tekst. Przekonasz się, że potrafisz zrobić jedną małą rzecz, czyli… wszystko jest możliwe. To samo możesz zrobić z każdą inną czynnością, nie tylko blogowaniem.

Źródło: Leo Babauta, „52 zmiany. Zmień swoje życie tydzień po tygodniu”, Wydawnictwo IUVI 2013madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI